Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga starti i derbit të Madonninës, janë publikuar edhe formacionet zyrtare të dy skuadrave.

Kështu Spalletti ka preferuar të mos i ndryshojë asgjë 11-shes së 3 javëve të fundit, duke konfirmuar në mesin e fushës Brozoviçin, Gagliardinin dhe Rafinhën.

Nga ana tjetër, Gattuso ka aktivizuar gjithashtu formacionin tip të tij, 4-3-3 me Cutronen në majë të sulmit dhe me Montolivon në vend të Biglias së pezulluar.

Aktualisht futbollistët kanë zbritur në terrenin e ‘San Siros’, për të kryer nxemjen e zakonshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here