Inter citon Vasco Rossin, Milani epokën e piratëve. Koreografitë në tribunat e ultrasve të të dyja skuadrave ishin spektakolare në derbin e Modonninas. Në atë të Jugut, ku ishin akomoduar mbështetësit kuqezi, u shfaq një banderolë gjigante me ngjyrat kuqezi dhe kryqëzimi klasik i dy shpatave. Në unazën e tretë dallohej qartë “Deri në vdekje”.

Në pjesën jugore, aty ku padronë mbeten fansat e zjarrtë të Interit, citohet refreni i këngës së njohur të Vasco Rossit. Para se të niste derbi, u kujtua edhe ish-mesfushori kuqezi, Ray Wilkins, që u nda nga jeta në moshën 61-vjeçare për shkak të një ataku kardiak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here