Manchester City nuk di te nda let me merkato. Edhe pse dritarja për afrimin e lojtarëve është e mbyllur, klubi anglez ka kompletuar pothuajse afrimin e mesfushorit brazilian Fred nga Shakhtar, për verën e ardhshme.

24-vjeçari ishte pranë firmës me Citizens që në merkaton e dimrit, por blerja e Laporte frenoi një goditje të dytë milionere, pasi Fred do t’i kushtojë Citizens plot 50 mln Euro. Për zyrtarizimin e kësaj goditjeje pritet vetëm afrimi i fundit të sezonit aktual.

Braziliani spikati në dy përballjet e Championsit mes Manchester Cityt dhe Shakhtarit, duke bindur Guardiolën të paguajë shifrën marramendëse për kartonin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here