Liverpool prej kohësh është në kërkim të një portieri dhe pas shumë emrave, Jurgen Klopp mendon se duhet një lojtar që e njeh mirë Premier League. Emri që ka bindur trajnerin gjerman është ai i Jack Butland, gardianit të Stoke City që prej 3 sezonesh dhe me paraqitjet e tij ka treguar se tashmë është gati për një aventurë te Liverpool. Këta të fundit pasi kanë bërë goditjen më të shtrenjtë për një mbrojtës janë gati të bëjnë një gjë të tillë edhe për një portier duke i ofruar 40 milionë paund Stoke City-it për gardianin 25-vjeçar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here