Vetem disa ore perpara fillimit te ndeshjes Barcelona – Levante,te dyja skuadrat kane publikuar listen e formacioneve zyrtare.
Skuadra katalunase sot do te prese ne shtepine e saj ekipin e Levantes,nje ndeshje e
vlefshme per javen e 18 te La Liges,e cila do te luhet ne stadiumin e “Camp Nou” ne
oren 16.15.

Ekipi i trajnerit Ernesto Valverdes nuk njeh asnje humbje kete sezon dhe sigurisht synimi
i saj eshte te vazhdoje te triumfoje dhe ne takimin qe ka me Levanten.

Ndersa ne krahun kundershtar,miqte kanë tri barazime nga katër ndeshjet e fundit në kampionat dhe me marrjen e nje barazimi do te ishin me se te lumtur.

Valverde ka bërë disa ndryshime të vogla në formacion, ku vihet re rikthimi i Ousmane Debele si titullar, ndërsa trajneri i Levantes e nis kete ndeshje me formacionin më të mirë të mundshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here