FSHF ka përcaktuar gjyqtarët që do të arbitrojnë ndeshjet e sotme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore.
Pesë përballje të forta do të luhen sot në kuadër të fillimit të fazës së dytë të kampionatit. Tre startojnë në orën 14:00 ndërsa dy të tjera në orën 17:00.
Sfida Vllaznia – Kukësi, i është besuar arbitrit lezhjan, Eldorjan Hamiti ndërsa supersfida mes Flamurtarit dhe Partizanit, do të arbitrohet nga Enea Jorgji.
Gjyqtarët e ndeshjeve të sotme:
•Vllaznia-Kukësi
Eldorjan Hamiti – Lezhë
Ridiger Cokaj – Lezhë
Paulin Simoni – Lezhë
Blerim Ziri Fush – Krujë       •Luftetari-Skënderbeu
Juxhin Xhaja -Tiranë
Denis Rexha – Tiranë
Nertil Bregasi – Tiranë
Orlando Kuka – Tiranë
•Teuta-Lushnja
Emirion Sino – Fier
Ilir Tartari – Fier
Denis Agaraj – Tiranë
Klajdi Kola – Vlorë
•Kamza-Laçi
Andi Koci – Durrës
Fatmir Lamaj – Durrës
Dojando Myftari – Tiranë
Klodian Shahini – Durrës
•Flamurtari-Partizani
Enea Jorgji

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here