Shinji Kagawa mund të rikthehet në Premier League. Fantazisti japonez nuk pati aventurë pozitive herën e parë me Manchester United dhe një rikthim i tij për të treguar vlerat, nuk përjashtohet verën e ardhshme.

29-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2020 me Borussian e Dortmundit dhe drejtuesit po mendojnë të bëjnë ndryshime të mëdha për sezonin e ardhshëm. Këtë sezon Kagawa ka shënuar 6 gola në total, në 25 paraqitje, teksa pas West Hamit është Evertoni që ka shprehur interes për të nënshkruar me lojtarin japonez.

Fussball, Herren, 1. Bundesliga, Saison 2017/18, 19. Spieltag, Hertha BSC – Borussia Dortmund, Arne Maier (Nr. 26, Hertha BSC), Per Ciljan Skjelbred (Nr. 3, Hertha BSC), Shinji Kagawa (Nr. 23, Borussia Dortmund), 19.01.18, *** Football men 1 Bundesliga season 2017 18 19 match day Hertha BSC Berlin Borussia Dortmund Arne m Nr 26 Hertha BSC per Ciljan Skjelbred Nr 3 Hertha BSC Shinji Kagawa No. 23 Borussia Dortmund 19 01 18 Copyright: xMichaelxHundtx/xMatthiasxKochx

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here