Juventusi ka kërkuar informacionet e para nga Atletico Madridi për disponishmërinë e anësorit belg, Yannick Carrasco, pasi italiani Matteo Politano duket se preferon kalimin te Napoli.

Bardhezinjtë mund të kenë nevojë për një anësor të ri, pasi Juan Cuadrado ka qenë jashtë veprimit që nga mesi i dhjetorit dhe mund të kërkojë një ndërhyrje kirurgjikale për të korrigjuar lëndimet e përsëritura të kyçit të këmbës.

Kjo ndërhyrje do ta vendoste kolumbianin mënjanë dy deri në tre muaj dhe Zonja e Vjetër duhet të kthehet në treg për një lojtar të ri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here