Mundësitë që të shohim Zlatan Ibrahimoviç në kampionatin botëror ‘Rusi 2018’, por rriten gjithnjë e më shumë. Këtë e konfirmon vetë sulmuesi shtatlartë, që nëpërmjet një Twitteri nga llogaria e tij, ka shkruar: Mundësitë për të shkuar në Botëror, por rriten.

Kjo deklaratë e sulmuesit erdhi menjëherë pas golit me vlerë 3-pikëshe që shënoi në ndeshjen mes Los Angeles Galaxy dhe Chicago Fire. Zlatan Ibrahimoviç u tërhoq nga kombëtarja suedeze pas dëmtimit të rëndë që pësoi sezonin e kaluar, por kualifikimi në Botëror i Suedisë, bëri që të ndryshojnë skenarët.

Gjithsesi, pjesëmarrja e tij në Botëror duhet të marrë edhe ‘bekimin’ e FIFA-s, që mund ta ndalojë, pasi Ibra ka shkelur Kodin e Etikës, duke pranuar të nënshkruajë kontratë sponsorizimi me një kompani bastesh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here