Nuk ka shkuar aspak mirë ndeshja e rikuperuar ndaj Beneventos, për Veronën e Pechias, që është mposhtur me rezultatin 3-0. Vendasit janë thuajse të rënë në Serinë B, pasi shpresat i mban gjallë vetëm matematika, ndërsa Verona ka nevojë urgjente për pikë dhe pritej të reagonte sot, pas dy humbjeve radhazi në kampionat.

Letizia në pjesën e parë dhe Iemmello e Diabate në të dytën, shënuan për Beneventon duke i dhënë një 3-pikësh skuadrës së tyre, që më shumë se sa i vlen atyre, i prish punë Veronës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here