Atletico Madrid kërkon të rikthejë në oganikën e saj Sergio Agueron. Sulmuesi argjentinas që u ble nga Manchester City për shifrën e 38 milionë eurove në vitin 2011 tashmë është kthyer në objektivin e  Los Colchoneros të cilë synjnë që këtë verë ta rikthejnw atë në La Liga. Nga ana tjetër edhe Pep Guardiola kwrkon të mos humbassë shërbimet e  argjentinasit por interesi i madh që shfaq për Antoine Griezmann mund edhe ta joshë teknikun  The Citizens që të lëshojë pe për Agueron në rast se arrin tw marrw shërbimet e francezit. Në fillim të këtij sezoni Aguero u kthye në golahënuesin historik të City-it kur shënoi golin e 178-tw për klubin anglez që nga mbrritja në Etihaad Stadium.

Siç raporton e përditshmja The Sun tashmë skuadra spanjolle e Atleticos kërkon që ta rreshtojë atë bashkë me Diego Costan dhe ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e sulmuesit për një transferim të mundshëm gjatë kësaj vere. Gjatë 230 prezencave në La Liga para transferimit në Angli ,Aguero mbante autorësinë e 100 golave. Sikundër u përmend drejtuesit e City-it nuk dëshirojnë largimin e tij por për Antoine Griezmann që Guardiola e konsideron si talisman për ekipin  tij  Aguero mund të marrë një drejtim të ri për një kampionat të vjetër.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here