Pas Benjamin Mendy dhe Bernardo Silvës, Pep Guardiola kërkon t’i shkëpusë një tjetër lojtar të rëndësishëm Monacos. Trajneri spanjoll synon të afrojë te Manchester City, futbollistin e kombëtares franceze Thomas Lemar, i cili verën e kaluar ishte shumë pranë transferimit te Arsenali por marrëveshja dështoi sepse klubi nga Principata kërkoi 100 milionë euro për kartonin e lojtarit. Gjithsesi këtë sezon paraqitjet e Lemar nuk kanë qenë në nivelin e pritur kjo edhe për shkak të disa dëmtimeve dhe tashmë vlera e tij në merkato nuk i kalon 60 milionë eurot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here