Granada mund të ta blejë kartonin e Rey Manajt për vetëm 1 milionë euro. Kjo është shumë, që Interi, sipas Gazzetta Dello Sport, do të përfitonte nga kartoni i sulmuesit shqiptar, që është huazuar nga zikaltrit te skuadra andaluziane.

Gjithsesi, blerja e kartonit të Manajt nga Granada do të varet shumë edhe nga paraqitjet që do të bëjë sulmuesi kuqezi deri në fund të sezonit. 21-vjeçari në këtë sezon është aktivizuar në vetëm 17 ndeshje në Segunda Division për një total prej 464 minutash dhe vetëm në 2 raste titullar. Ka shënuar vetëm një gol në fitoren 1-3 në transfertë me Numancian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here