Portali italian “Il Napolista”, i ka kushtuar një material të veçantë thirrjeve të tifozëve në stadiumin “San Paolo”.

Ky portal është marrë dhe me thirrjet e napolitanëve ndaj Elseid Hysajt, për të cilin thanë se duhet të merrte një gomone dhe të kthehej në Shqipëri.

“Një ditë të bukur napolitanët i kritikojnë lojtarët për lojën e tyre. Deri këtu nuk ka asgjë të keqe. Por shprehja për Hysajn ‘merr një gomone dhe kthehu në Shqipëri’, më ktheu vite mbrapa.

Hysaj mund të blejë një biletë avioni, apo trageti. Por tifozët e thanë këtë shprehje për të kujtuar 7 marsin e vitit 1991, ku qindra shqiptarë erdhën me anijen “Vlora”, në Itali”, ka shkruar “Il napolista”.

1 COMMENT

  1. PO ITALIANET HARROJNE SI IKEN NE FRANCE NE AMERIKE ??????? DISA ITALIANE VDIQEN NE MALET ME BORE DUKE U FUTUR NE FRANCE NE VITET …. DHE KAM NJE HISTORIE QE JU BEN PER TE … NJE ANIJE ME ITALIANE U NISEN PER NE AMERIKE …. DHE HUMBEN …U NDODHEN NE MARSEILLE ..DHE NGELEN ATJE NE FRANCE ..DHE NK FLAS PER REFUGJATET NE AMERIKE SE DUHET ORE TE TERA PER ….. TE FOLUR …..MERCI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here