Psv Eind’hoven vazhdon i qetë rrugën në krye të klasifikimit, teksa këtë herë kaloi pa problem Ultrech. Në ‘Philips Stadium’, skuadra vendasve arriti të gjente 3 herë rrugën e rrjetës.

Një ndeshje përgjithësisht e qetë dhe me diferencën që e bën vetëm golat. Në fillim të takimit ishin miqtë ata të cilët e nisën me vrull përballjen teksa lëshuan disa sinjale në portën e kundërshtarit, por devijimi Leuwin në minitën e 16′ i dhuroi epërsinë vendasve.

Ndërkohë në minutën e 22-të, Luk De Jong pas një veprimi të bukur akrobatik dyfishon shifrat. Fraksioni i dytë ka të njëjtën panoramë, me Eind’hoven që feston sërish në minutën e 51-të, pasi këtë herë Bergwijn shënon dhe golin e tretë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here