E ardhmja e tij duket larg Atleticos së Madridit por Los Colchoneros po bëjnë çmos për të mos humbur shërbimet e yllit francez Antoine Griezmann verën e ardhshme. Barcelona prej kohësh po lëviz për ta transferuar Griezmann në Camp Nou, por në krahun po përgatit një superofertë për të bindur 27-vjeçarin të rinovojë kontratën me skuadrën që drejtohet nga Diego Simeone. Duke iu referuar asaj që shkruajnë mediat spanjolle Los Colchoneros kanë gati një kontratë të re prej 20 milionë eurosh në sezon që Griezmann të qëndrojë në stadiumin Wanda Metropolitano. Një shifër të tillë sulmuesit francez nuk ia ofron as Barcelona dhe ka shumë gjasa që Griezmann të zgjasë bashkëpunimin e tij me Atleticon e Madridit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here