Dy ndeshje me Përfaqësuesen e Kosovës, 2 fitore, 3 gola të shënuar dhe asnjë të pësuar. Ky është bilanci i debutimit të teknikut zviceran Bernard Challandes, në stolin e Kosovës, pas përfundimit të miqësoreve të marsit.

Challandes vlerësoi paraqitjen e ekipit dhe theksoi se skuadra i është përgjigjur mirë, duke u treguar shumë kompakte.

“Ekipi bëri një ndeshje shumë të mirë ndaj Burkina Fasos. Taktikisht futbollistët luajtën siç u kisha kërkuar përpara takimit. Jam shumë i kënaqur, por edhe shumë krenar për ekipin. Kemi bërë disa gabime, megjithatë duhet të thekson se zhvilluam një lojë shumë të fortë ndaj një ekipi shumë të mirë. Përsa i takon objektivave të Kosovës, nuk mund të jap një përgjigje fikse, por mund të them se kemi një skuadër shumë kompakte. Kam shumë besim tek e ardhmja”, deklaroi Challandes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here