E ardhmja e Mathieu Debuchy mund të jetë larg Premier League. Mbrojtësi i krahut të diathtë të Arsenalit, skuadër tek e cila është transferuar që në vitin 2014, nuk po gjen vend në formacionin e Arsene Wenger dhe për këtë mund të vendosë të largohet që gjatë kësaj merkatoje. Me shumë mundësi 32-vjeçari do të rikthehet në Ligue 1, ku skuadra e Saint-Etienne, që drejtohet nga Jean-Louis Gasset ka shfaqur interes për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here