Sunday, December 17th, 2017

Tenis

Federer operohet në menisk, disa javë larg tenisit

Roger Federer kërkon ndihmën e bisturisë për t’u rikuperuar sa më shpejt nga dëmtimi i pësuar gjatë Australian Open. Tenisti zviceran që u eliminua në Grand ...

More Tenis News

Federer : Jam këtu për të qëndruar. Gati axhenda për 2016

Roger Federer, i cili festoi 34-vjetorin e tij të lindjes në 18 gusht nuk ka ndërmend t’i japë lamtumirën tenisit të ...

Murrai triumfon në turneun e Dohas

Tenisti britanik Andi Murrai ka fituar dje turneun e Dohas për meshkuj, aktiviteti i parë i 2015-ës për meshkuj. Në fakt, ...

Serena Uilliams e Novak Xhokoviç, tenistët më të mirë të 2014-ës

Tenistja amerikane dhe ai serb kryesojnë renditjet respektive për këtë vit. Federata Ndërkombëtare e Tenisit (ITF) ka përcaktuar dje dy tenistët ...

Edhe Uimbëlldoni vendos çati të lëvizshme

Një ndryshim historik do të prekë grand slemin e Uimbëlldonit në të ardhmen. Organizatorët e këtij Grand Slemi kanë rënë dakord ...

Serena Williams fiton US Open

Serena Williams, numri 1 i tenisit për femra, ka fituar për herë të tretë radhazi dhe për herë të gjashtë në ...

Finalja e US Open me dy personazhe të panjohur

Nuk do të ketë emra big në finalen e turneut prestigjoz të tenisit US open. As Federer dhe as Djokovic nuk ...

Federer në gjysmëfinalet e US Open

Roger Federer ka arritur të jetë në gjysmëfinalet e US Open pas një ndeshjeje ndaj francezit Gael Monfils që zgjati 3 ...

Djokovic në gjysmëfinalet e US Open

Novak Djokovic ka mundur në katër sete britanikun Andy Murray dhe ka kaluar në gjysmëfinalet e US Open. Tenisti serb ka ...

Nadal në gjysmëfinalen e Roland Garros

Rafael Nadal është kualifikuar për në gjysmëfinalet e Roland Garros pasi mundi David Ferrer. “Nuk isha në lartësinë e duhur. Rezultati ...

 More »

Reklame

Lajmesport TV

Game Answers sites

Archives