Sunday, December 17th, 2017

Të tjera

Kosova mbetet pa medalje në Rusi, eliminohet edhe Distria

Kosova ka mbetur pa medalje në ‘Masters 2017’ që po mbahet në St.Petersburg në Rusi. Pas eliminimit të Nora Gjakovës, është eliminuar edhe Distria Krasniqi në kategorinë ...

More Të tjera News

Distria i afrohet medaljes në Rusi

Distria Krasniqi ka shënaur fitore ndaj Natsumi Tsonudas në repechage në kategorinë deri në 52 kilogramë. Xhudistja kosovare tani është afër medaljes ...

Distria Krasniqi – Natalia Kuziutina, shpallet fituesja!

Distria Krasniqi nuk do ta fitojë medaljen e artë të Maasters në Rusi. Ajo u mposht nga rusja Natalia Kuziutina në kategorinë ...

Eliminohet Nora Gjakova

Nora Gjakova u eliminua nga koreania Youjeong Kwonin në kategorinë deri në 57 kilogramë. Në garë për medalje mbetet xhudistja tjetër Distria Krasniqi, ...

Formula 1 do t’i largojë vajzat e pistës

Tradita e vajzave bukuroshe të cilat shoqërojnë pilotët e Formula 1 në pistën e garave nuk do të vazhdojë. Në kampionatin më ...

Lëndohet rëndë Muay Thai

Thai theu kockat e ballit gjatë luftës së fundit, dhe fotografitë që i ka postuar në rrjete sociale bashkëlojtari i tij ...

Licencohet Federata kosovare e Biliardos

Kujtim Gashi gjatë takimit me kryetarin e kësaj federate, Veton Dyla, diskutoi për aktivitetet dhe organizimet sportive që zhvillohen në Kosovë ...

“Autosport” shpall 10 pilotët më të mirë të vitit

Për tifozët e garave, ajo e “Autosport”-it është një nga listat më të pritura të vitit. Pasi mbarojnë të gjitha kompeticionet, një ...

Oscar Pistorius plagoset në burg

Oscar Pistorius gjithmonë është në qendër të vëmendjes. Ish-atkleti i Lojërave Paraolimpike së fundmi është plagosur gjatë nmjë sherri në burg ku ...

Momenti kur Turner e nokauton Arnolld Gjergjajn

Gjergjaj u dominua nga kundërshtari gjatë gjithë takimit, edhe pse kishte përparësi pasi ishte më i gjatë sesa Turner, për 15 ...

 More »

Reklame

Lajmesport TV

Game Answers sites

Archives