Te ndryshme

Darmian i lodhur te Man.United, projektohet kthimi në Itali

Për Matteo Darmian është momenti i rikthimit në Serinë A. Mbrojtësi italian ka luajtur shumë pak, vetëm 397 minuta në Premier League dhe Champions League me Manchester United duke shtuar pakënaqësitë te lojtari. Vetë 28-vjeçari pranoi se ka nostalgji...

Po spikat me Sevillan, Lenglet pranë transferimit te Barcelona

Ka vetëm një vit në radhët e Sevillas dhe është shndërruar në liderin e mbrojtjes së ekipit të drejtuar nga Montella. Clement Lenglet është një tjetër mbrojtës i talentuar francez që po shkëlqen me në Andaluzi duke tërhequr vëmendjen...

Ja cilat janë 5 shitjet e bujshme të Skënderbeut

Kalimi i Kristal Abazajt te Anderlecht, është një tregues i qartë se niveli i kampionatit shqiptar është rritur ndjeshëm pasi tashmë edhe futbollistët e Superiores mund të bëjnë hapin e madh në karrierë duke u transferuar menjëherë në klube...

Dominimi i PSV-së në dy dekadat e fundit, Ajaxi duhet të trembet

PSV Eindohevn festoi titullin kampion në Holandë, ku po vijon epokën e dominimit, duke i dhuruar trajnerit të saj një kënaqësi të veçantë. Phillip Cocu fitoi titullin e tij të tretë në 5 vitet e fundit si trajner i...

Manchester City dominues në Premier, Championsi zbehu magjinë e Pep

Manchester City u shpall matematikisht kampion i Premier League-s kur në kalendar kanë mbetur edhe 5 ndeshje për t’u luajtur, por suksesi i “Citizens” nuk është vetëm tek arritja e titullit, por edhe te fakti se janë skuadra me...

Fundjavë “e thatë” në Serinë A, 13 gola janë shënuar vetëm në 2010-2011

Të shënosh nuk është një mision i thjeshtë, edhe pse lojtarët e kalibrit na e bëjnë të duket farë e lehtë. Por 13 gola në 10 ndeshje janë të vështirë për t’u shënuar, gjithsesi kjo ka ndodhur. Seria A...

Hasan Lika edhe më mirë se Milinkovic, Luftëtari beson te Europa

Në vendin e katërt dhe i projektuar drejt Europës, Luftëtari vazhdon të mahnisë dhe beson në arritjen e objektivit madhor. Fitorja në sfidën direkte me Laçin konfirmoi vazhdimësinë e gjetur, me gjirokastritët që mbeten ekipi me futbollin më ofensiv...

Veliu bëhet çështje në Vlorë

Suksesi në transfertë ndaj Lushnjës për momentin riktheu qetësinë e munguar tek Flamurtari. Vlonjatët të cilët në kampionat kishin një fazë të tërë pa fituar mund të marin frymë lirisht dhe të shkojnë me moralin e duhur në sprintin...

Lushnja e rrëzuar zyrtarisht, por synon të kopjojë Tërbunin

Lushnja është matematikisht në Kategorinë e Parë, sigurisht nuk është një lajm sensacional, por thjesht fundi i një rruge të ndërrrmarrë thuajse që nga starti i sezonit. Skuadrat të financuara nga bashkia kanë hasur gjithnjë probleme në Shqipëri dhe...

Ringritja e Teutës, mbrojtja siguri, tashmë vinë dhe golat

U konsiderua një takim vendimtar për mbijetesën dhe Teuta me cinizimin  e duhur arriti të triumfonte përballë Vllaznisë duke i dhënë një goditje “knock-downi” shkodranëve. Durrsakët nuk zhvilluan ndoshta ndeshjen më të mirë të sezonit, por në këtë pikë...

MOST COMMENTED

Djemte e Guardioles e harruan disfaten me Liverpool,kerkojne 3-pikeshin sot

Pas 30 takimeve pa njohur disfatë dhe plot 281 ditëve pa humbje, City i Guardiolës më në fund u thye dhe për këtë merita...

HOT NEWS