Thursday, January 24, 2019
Home Te ndryshme

Te ndryshme

Skinari i jep optimizëm Interit në takimin kundër Sampdorias

Sfida Sampdoria-Inter do të jetë shumë e veçantë për mbrojtësin sllovak të zikaltërve, Milan Skriniar, për faktin se sezonin e kaluar futbollisti ishte pjesë e dorianëve. Gjithsesi, Skriniar i bën thirrje shokëve të skuadrës, të japin maksimumin, për të dalë...

Jashanica do te qendroje jashte Skenderbeut per nje periudhe nje mujore

Skënderbeu fiton pak qetësi për sa i përket Bajram Jashanicës. Mbrojtësi u detyrua të linte ndeshjen në sfidën me Teutën në minutën e 85-të, duke krijuar ankth në kampin korçar, pasi fillimisht u mendua për një këputje të ligamenteve,...

Cikalleshi shenon gol me Osmanlisporin, dergon sinjale positive per Panuccin

Sokol Cikalleshi gjen për herë të pestë rrjetën me fanellën e Osmanlisporit në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, realizoi golin e barazimit të përkohshëm 1-1 në minutën e 68-të në takimin me Sivassporin në transfertë, gjithsesi ky...

Gattuso shprehet i pakenaqur me rezultatin dhe lojen e Milanit

Milani triumfoi me rezultatin 0-3 në sfidën e parë ndaj bullgarëve të Ludogorets, të vlefshme për fazën e 1/16-ave të Europa Leagues, duke bërë që kualifikimi të jetë tashmë vetëm një formalitet. Gjithsesi, Gattuso ka qenë ndoshta i vetmi prej...

Vllaznia merr fitoren aq shumë të kërkuar ndaj Besës së Pejës

Tjetër fitore për Vllazninë e Pozheranit e dyta në 4 javë dhe e treta sezonale. Në Gjilan Vllaznia mposhti 1-0 Besën e Pejës me një gol 5 minuta përpara fundit duke mbajtur gjallë shpresat për të siguruar një vend...

Conte parakalon rivalët, është ai i përzgjedhuri i PSG për stolin

Antonio Conte fiton balotazhin për të marrë drejtimin e Paris Saint Germain në fund të këtij sezoni, kjo edhe për faktin se tre emrat e tjerë që pëlqehen nga presidenti i klubit francez Naser Al-Khelaiffi, Jose Mourinho, Diego Simeone...

Joshua Kimmich shtyn dhe për 5 vite të tjera kontratën me Bayernin

Bayern Munchen ka njoftuar rinovimin me 23-vjeçarin Joshua Kimmich deri në vitin 2023. 23-vjeçari kishte një kontratë me klubin bavarez që i skadonte në vitin 2020 dhe kohët e fundit po përflitej shumë rinovimi i tij në mediat sportive gjermane. Me...

Ndreu: Kampionati i ashpër, eksperienca do të na ndihmojë

Humbja e pësuar ndaj Partizanit e fut në “valle” Kamzën në garën për mbijetesë. Trajneri Ramadan Ndreu e pranoi se skuadra çaloi në mbrojtje. “Skuadrat janë aty-aty në nivel. Po zhvillonim një lojë të mirë dhe rezultati po shkonte drejt...

Lewandowski i gatshëm ti bashkohet pankinës së Real Madridit

Robert Lewandowski beson tek shprehja e treta e vërteta, këtë herë duke u shfaqur besimplotë se shumë shpejt do të mbajë veshur fanellën e Realit të Madridit pas dy herëve kur transferimi i tij i shumëpërfolur mbeti në tentativë.Siç...

“Tirona Fanatics” harron hasmërite e vjetra dhe kthehet në stadium të mbështesi bardheblutë

Me Tiranën, për Tiranën. Me sezonin që ka hyrë në momentin kulmor, përpara startit të fazës “play off” që do të vendosë skuadrat të cilat sezonit e ardhshëm do të luajë në elitën e futbollit, grupimi “Tirona Fanatics” vendosi...

MOST COMMENTED

Jupp Heynckes do vazhdoje te jete pjese e Bayern-it

Me rikthimin e Jupp Heynckes, Bayerni i Mynihut ka rigjetur ritmin. Vendi i parë në klasifikimin e Bundesligës dhe ecuria e mirë në Champions...

HOT NEWS