Thursday, January 24, 2019
Home Te ndryshme

Te ndryshme

Radas: Kupa na mungon, Skënderbeu në Europë sezonin tjetër

Në Vlorë për të rikuperua humbjen 1-0 në ndeshjen e parë dhe për të synuar kualifikimin në finalen e Kupës. Te Skënderbeu besojnë te përmbysja, megjithatë me eksperiencën e tij Marko Radas kërkon kujdes, sepse ndryshe nga suksesi 3-0...

Arena Kombëtare, tre tribuna drejt përfundimit, pritet montimi i platformës mbuluese

Tre tribuna thuajse të përfunduara dhe vëmendja e përqendruar në pjesën e tribunës kryesore. Punimet në Arenën Kombëtare vazhdojnë me intensitet të lart, me impiantin më modern në Shqipëri dhe rajon që dita-ditës po merr formën e tij. Tribuna karshi...

Theu rregullat e FIFA-s, City rrezikon pezullimin e merkatos

Javë e rëndësishme për strategjitë e Manchester City-t në merkato. Klubi anglez, i saposhpallur kampion në Premier League, sipas “Telegraph”, rrezikon të ndëshkohet nga FIFA me pezullim të merkatos për dy sesione, për shkak të parregullsive në blerjen e...

FOTO/ “Hysaj të kthehet me gomone në Shqipëri”, ai mund të blejë një biletë...

Portali italian “Il Napolista”, i ka kushtuar një material të veçantë thirrjeve të tifozëve në stadiumin “San Paolo”. Ky portal është marrë dhe me thirrjet e napolitanëve ndaj Elseid Hysajt, për të cilin thanë se duhet të merrte një gomone...

Angela White tregon detajet e flirtit që kaloi me Ronaldon

Ajo quhet Angela White, është australiane dhe një aktore mjaft e njohur e filmave për të rritur. Vetëm dy ditë më parë Angela mbushi 33 vjeç dhe në një intervistë për mediat rozë, rrëfeu një histori interesante me futbollistin e...

Turneu i Montecarlos, Rafael Nadal në “habitatin” e tij

Sezoni i tenisit po hyn në fazën e terrenit me dhe të kuq, terren ky i preferuar nga Rafael Nadal. Në turneun e Montecarlos, që po zhvillohet aktualisht në Monaco, spanjolli do të nisë rrugëtimin e tij drejt rigjetjes së...

Pellegrini rinovon me Romën, verdhekuq deri në vitin 2022

Luca Pellegrini nuk do të ndryshojë ambient gjatë merkatos së verës, sikurse është raportuar kohët e fundit, përkundrazi do të qëndrojë edhe më gjatë te Roma. Mbrojtësi anësor ka nënshkruar kontratën e re me verdhekuqtë deri në vitin 2022,...

Katrina Maria, muza qe frymezon “djajte e kuq”

Dashurinë për futbollin në përgjithësi dhe për Manchester United në veçanti e ka shprehur qysh herët. Katrina Maria është një tifoze e zjarrtë e “Djajve të Kuq” dhe në rrjetet sociale vështirë se lë moment pa e treguar këtë. Modelja, që...

Kosova pa trajner,Fadil Vokrri kerkon qe ai te jete europian

Kosova mësoi shortin e Ligës së Kombeve ku do të ketë përballë kundërshtarë të tillë si Azerbajxhani, Malta dhe Ishujt Faroe, por Dardanët mbeten ende pa një trajner. Presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit, Fadil Vokrri theksoi se për...

Tragjedi për Krishtlindje, futbollisti 20 vjeçar nderron jete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Portugali. Futbollisti i ekipit Asi i Boavista, Edu Ferreira ka ndërruar jetë në spital. Futbollisti 20 vjeçar ishte diagnostikuar me kancer vitin e kaluar dhe që atëherë ka qenë në luftë me...

MOST COMMENTED

Suela Mëhilli renditet e 53-ta në slalomin gjigant në “PyeongChang 2018”

Suela Mëhilli u rendit në vendin e 53-të në garën e slalomit gjigant në Lojërat Olimpike Dimërore “PyeongChang 2018”. Skiatorja shqiptare realizoi me sukses...

HOT NEWS