Home Te ndryshme

Te ndryshme

Legjenda e futbollit boteror shtrohet perseri ne spital

Bota e futbollit është në ankth për gjëndjen shëndetësore të legjendës braziliane Pele. Ish sulmuesi i Santosit dhe Seleçaos tashmë në moshën 77-vjeçare është shtruar sërish në spital pasi mëngjesin e të enjtes pasi u zgjua nga gjumi si...

Berisha i dhuron fitoren ekipit te Melbourne Victory

Besart Berisha ishte njeriu i ndeshjes në fitoren që arriti skuadra e tij Melbourne Victory përballë Western Sydney Wandrers në javën e 17-të të A-League në Australi. Me një gold he një asist sulmuesi i përfaqësues së Kosovës ishte...

Cikalleshi tregon per suksesin qe ka ne kampionatin turk dhe raportin me Kombetaren

Dy gola në ndeshjen e parë të 2018-ës me Osmanlispor dhe fitore në Kupën e Turqisë përballë Beshiktashit. Start më të mirë nuk mund të kishte për Sokol Cikalleshin. Pasi u rikuperua plotësisht nga dëmtimi është rikthyer si protagonist...

Metamorfoza e infrastrukturës së futbollit

16 vitë më parë Shqipëria ishte praktikisht vendi me infrastrukturën më të dobët jo vetëm në Europë. Stadiumet ishin pothuaj të amortizuara, ndërkohë që terrenet sportive si nëpër impiante ashtu dhe për stërvitje ishin të denja për shprehjen “nuk...

Ronaldinho shkeputet perfundimisht nga futbolli

Ronaldinho do t’i japë zyrtarisht lamtumirën futbollit të luajtur këtë vit. Lajmi bëhet i ditur nga vëllai i fantazistit brazilian, që tha se po merret me organizimin e disa ndeshjeve për lamtumirën e Ronaldinhos, në kontinente të ndryshme si...

Chievo shfaq interes te madh per Kristal Abazajn

Chievo Verona kërkon Kristal Abazajn e Luftëtarit. Lajmi i bujshëm publikohet nga prestigjiozja italiane Gazzetta Dello Sport, që u referohet zhvillimeve më të fundit te skuadra verdheblu. Edhe pse nuk jepen shumë detaje, mjafton fakti që një klub i Serisë...

Fellaini ne shoqerine e yllit te “PlayBoy”

Marouane Fellaini, është fotografuar teksa po konsumonte drekë romantike me ish-yllin e "PlayBoy", Victoria Bonya në një restorant në Londer. Modelja ruse është një nga femrat më seksi në botë, mjafton të shikoni fotot e saj për t'a kuptuar...

Sadiku fiton rendesi te vecante te Legia e Varshavës,shkak demtimi i Da Silves

Nga një lojtar në rrugën e largimit, në alternativën e vetme të vlefshme. Situata e Armando Sadikut te Legia e Varshavës ndryshoi plotësisht në harkun e pak orëve. Shkak u bë miqësorja me ekuadorianët e Barcelonës, në turneun “Florida...

Sulmuesi i Dinamos se Moskes mund te perjashtohet nga ekipi vetem per kete arsye…

Zemrën nuk mundesh ta komandosh, e aq më pak pasionet. Këtë gjë duket se e di mirë Pavel Pogrebnyak, sulmuesi i Dinamos së Moskës, i cili është kapur në flagrancë teksa shijonte spektaklin e ndeshjes Juventusi-Inter, me shall dhe...

Aksidentohet makina e Contes

Makina pothuaj është shkatërruar, por mund të përfundonte edhe më keq. Është një aventurë aspak e këndshme e regjistruar në Cobham me trajnerin italian Antonio Conte. Një pllakë e madhe xhami ka fluturuar nga çatia e qendrës stërvitote të Chelsea,...

MOST COMMENTED

Bayern fiton bindshem kunder Leverkusen ne “BayArena”

Bayerni i Mynihut e nis fazën e dytë të Bundesligës ashtu siç mbylli të parën, duke sigluar fitoren e radhës në premierën e vitin...

HOT NEWS