Home Shqiperi Page 48

Shqiperi

Jakovljevic behet pjese e Luftetarit

Luftëtari kërkoi rikthimin e Lejdi Liçajt në skuadër për të zgjidhur hallin e krahut të djathtë të mbrojtje, por në fund vlonjati qëndroi në shtëpi. Gjithsesi nga Vlora është gjetur zgjidhja. Flamurtari nxori jashtë planeve mbrojtësin Ivan Jakovljevic, të cilit...

Kukesi perfeksionon ekipin me dy blerje te fuqishme

Epoka Pacult ka nisur te Kukësi, që ditën e djeshme fitoi miqësoren e parë në tokën turke, ndaj skuadrës së Kayserispor. Tanimë vjen një tjetër triumf, por në merkato. Kampionët në fuqi ëndërrojnë ende titullin kampion, edhe pse Skënderbeu...

Vllaznia dhe Teuta kerkojne Zguron

Futbollisti pogradecar Vangjel Zguro mund te quhet nje gur i cmuar per merkaton e futbollisteve ne janar.Mesfushori i njohur me tipare sulmuese aktualisht ndodhet pa ekip pasi e nderpreu kontraten e tij me Luftetarin.Ai ishte ne bisedime dhe me ekipin...

Mavraj takim miqesor me ish-lojtarin e “Kuqezinjve”

Nje nga mbrojtesit me te talentuar te Kombetares ,Mergim Mavraj gjate seancave stervitore qe po zhvillon ne Spanje me ekipin e Hamburgut,eshte takuar me ish-mesfushorin e Shqiperise,Jurgen Gjasulen.Mavraj nuk ka nguruar te beje dhe nje foto me kolegun e tij...

Nis ‘fshesa’ e lojtareve te Partizani

Skuadra e Partizanit ka bere te njohur listen e lojtareve qe do te grumbullohen per fazen pergatitore te sezonit dimeror ne Turqi.Surpriza te shumta ndodhen ne kete liste ku me se shumti bie ne sy largesa e disa emrave...

Njihuni me Partizanin e ri te Staroves

Trajneri i Partizanit Sulejman Starova ka zhvilluar nje interviste per mediat diten e sotme perpara se skuadra  tij te niset per ne Turqi,vendi ku djajte e kuq do te zhvillojne fazen pergatitore. Drejtuesi i ekipit kryeqytetas u shpreh se lojtaret...

FOTO/ U shpall gjyqtari i vitit, urimi i veçantë i arbitrit shqiptar: Nuk ka...

Juxhin Xhaja, pak ditë më parë u shpall gjyqtari i vitit në një mbrëmje gala të organizuar nga FSHF. Sot, pavarsisht se është pushim, për shkak të festës së Krishtlindjes, Xhaja ka zgjedhur që të stërvitet. Arbitri ka postuar një foto...

Shumë oferta për Skenderbeun, zbulohen dy largimet e para në merkaton e janarit

Skuadra e Skënderbeu e mbylli vitin kalendarik 2017 me shumë sukses. Korçarët u renditën të parët në Superiore si dhe e mbyllën fazën e grupeve të Europa League me 5 pikë. Korçarët do të udhëtojnë në fillim të janarit drejt...

MOST COMMENTED

Pellegrini mohon transferimin tek Juventusi, gati rinovimi me Romën

“Nuk do të shkoj tek Juventusi”. Me këto fjalë Lorenzo Pellegrini qetëson tifozët e Romës. I shumëpërfolur gjatë ditëve të fundit për një transferim...

HOT NEWS