Home Shqiperi Page 3

Shqiperi

Mezani: Goli i dytë i parregullt, nuk ka çështje Reginaldo

Një humbje që djeg për Laçin pasi disfata në Gjirokastër ndaj Luftëtarit ishte e treta radhazi për skuadrën kurbinase dhe tashmë objektivat komplikohen. Këtë e di shumë mirë edhe trajneri i Laçit Gentjan Mezani. “ I kam kërkuar skuadrës gjithmonë...

Guri fenomenal, Kukësi i jep leksion Partizanit dhe blindon vendin e 2-të, buzëqeshin Luftëtari...

Kukësi i jep një leksion futbolli Partizanit dhe mbyll llogaritë me vendin e dytë duke e blinduar përfundimisht këtë pozicion që në rast të lënies në fuqi të vendimit të UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut edhe nga KAS, do...

Futbolli në festë, Tirana rikthehet në Superiore

Diçka më tepër se një muaj më parë, Tirana do të binte zyrtarisht në Kategorinë e parë, teksa pas barazimit në ‘Loro Boriçi’, futbollistët dhe tifozët bardheblu do të përjetonin një nga ditët më të këqija. Gjithsesi makthi për Tiranën...

Gjoka: Nesër jo vendimtare, presim arbitrim korrekt

Pak më tepër se 24 orë nga një prej sfidave më deçizive të mbijetesës, asaj mes Teutës dhe Vllaznisë, trajneri i shkodranëve ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp. Vllaznia kërkoi një gjyqtar të huaj për këtë takim,...

‘Zeqir Ymeri’ pret supersfidën e javës, Ahmataj debuton në Korçë

Kategoria Superiore vjen sot me 4 nga 5 takimet e vlefshme për javën e 29, teksa vëmendja është përqendruar në Kukës, ku vendasit do të presin Partizanin në orën 16:00. Skuadra e Pacult ka konsoliduar pozitat në vendin e...

Guri–Çani, duel edhe mes numrave 9

Në’Zeqir Ymeri’ nuk luhet vetëm Kukësi-Partizani, pasi brenda kësaj sfide luhet edhe dueli ndërmjet dy numrave 9. Pritej që të ishte viti i Edgar Çanit, por dëmtimet e shumta kanë penalizuar ish sulmuesin e përfaqësueses, i cili më së...

Kukësi–Partizani dueli që mund të vlejë Championsin

Edicionin e kaluar Kukësi–Partizani ishte sfida e titullit, dueli i pretendentëve në të cilën ishte e nevojshme të vinte një gjyqtar nga Sllovenia, për të gjykuar. Këtë edicion gjërat kanë ndryshuar kryekëput, me skuadrat që kanë ndryshuar trajnerët e...

Në Shkodër të bindur, mbijetesa e Vllaznisë kalon nga ‘Niko Dovana’

Mbijetesa kalon nga përballjet direkte dhe te Vllaznia janë të vetëdijshëm për këtë fakt. Edicioni i kaluar ishte një mësim për kuqeblutë, që në javën e fundit siguruan mbijetesën në përballjen ndaj Tiranës, në klasiken që u gjykua nga...

Nga Lushnja te Lushnja, Flamurtari do rikthimin te fitorja

Nga Lushnja te Lushnja, besojeni apo jo por Flamurtari në kampionat nuk fiton që nga përballja e fazës së tretë me skuadrën lagunare, një ecuri negative e vështirë për t’u besuar për një skuadër të mirë-investuar dhe që shihej...

Nis në malore për Ahmatajn, Kamza me mungesa, por do pikë në Korçë

Dita në Korçë ka nisur me një lajm të shkëlqyer, titulli i fundit kthehet në palmaresin e klubit, aty ku numri i trofeve shpejt do të bëhet 8. Për ta festuar si duhet, ndeshja me Kamzën. Në fushë të...

MOST COMMENTED

Cikalleshi i dhuron barazimin Osmanlisporit me dy golat e tij

Sokol Cikalleshi ka shënuar një dygolësh në kampionat për skuadrën e Osmanlisporit, duke e ndihmuar këtë të fundit të marrë një barazim mjaft të...

HOT NEWS