Home Shqiperi Page 2

Shqiperi

Paguajnë kuqeblutë, gjyqtarë maltezë për Teuta – Vllaznia

Përballja e mbijetesës mes Teutës dhe Vllaznisë, që do të zhvillohet në “Niko Dovana” në orën 19:00 do të gjykohet nga një treshe arbitrash maltezë, me kryesor Markom Spiteri, i cili ishte gjyqtar i katërt në sfidën e djeshme mes...

Sfidë mbijetese në “Niko Dovana”, Vllaznia do pikë ndaj Teutës

Vllaznia 9 herë kampione e Shqipërisë dhe 6 herë fituese e Kupës, Teuta një herë kampione dhe 3 trofe në Kupën e Shqipërisë. Nëse do t’i shikonte dikush që nuk do kishte informacion rreth këtij edicioni të Superiores, do...

Ahmataj: Ja dhuruam fitoren Skënderbeut, ndikuan edhe mungesat

Një fitore të dhuruar, kështu e konsideroi Julian Ahmataj suksesin 3-2 të Skënderbeut në debutimin e tij në stolin e Kamzës, duke nënvizuar se skuadra e tij ua fali të 3 golat korçarëve. “Të luash kundër Skënderbeut është e vështirë....

Daja i pakënaqur: Era e fortë pengesë për ne, mendjen te fusha jo te...

I kënaqur me pikët por jo me lojën. Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja theksoi se era e fortë që kishte përfshirë Korçën ndikoi në performancën e skuadrës së tij. “Era e fortë sot nuk bëri të mundur të dilnim tek...

Skënderbeu e feston me fitore rikthimin e titullit, Ahmataj e nis me humbje

Rikthimin e titullit të sezonit 2015-2016 nga KAS, Skënderbeu e feston me fitore. Në Korçë bardhekuqtë e Dajës mposhtën 3-2 Kamzën duke e çuar sërish në +12 avantazhin ndaj Kukësit ndjekës në renditje, me Skënderbeun që ka nevojë për...

Lika: Fitore e merituar por e vuajtur

Ndaj Laçit objektivi i vetëm i Luftëtarit ishte fitorja dhe trajneri Hasan Lika është i kënaqur që skuadra e tij e realizoi me sukses misionin duke vlerësuar edhe treshën Abazaj-Rroca-Bregu. “Ata janë lojtarë cilësorë, dhe kur bëjnë mirë individualisht, vlerat...

Duro: Fitore e rëndësishme ndaj një kundërshtari që tregoi karakter

Më shumë sesa lojës trajneri i Flamurtarit Shpëtim Duro i gëzohet rezultatit në sfidën ndaj Lushnjës, në të cilën skuadra e tij u rikthye te fitorja pas 8 javëve në kampionat teksa fitorja e fundit datonte pikërisht ndaj skuadrës...

Pacult: Gara për vendin e dytë nuk është mbyllur, Guri gati për një kampionat...

Shumë i lumtur por njëkohësisht edhe shumë i habitur nga paraqitja e skuadrës së tij. Peter Pacult, trajneri austriak i Kukësit i gëzohet suksesit të thellë ndaj Partizanit duke nënvizuar se edhe ai vetë nuk e priste një fitore...

Dalipi: Duhen vepra jo fjalë, besojmë ende te vendi i dytë

Klevis Dalipi justifikohet me mungesat. I zhgënjyer trajneri i Partizanit në përfundim të sfidës ndaj Kukësit të cilën skuadra e tij e humbi me rezultatin e thellë 4-0, duke pësuar edhe disfatën e parë me të në drejtim. Dalipi...

Zyrtare, edhe Kastrioti rikthehet në Superiore

Pas Tiranës, edhe Kastrioti rikthehet në Superligë. Fitorja 2-0 ndaj Besëlidhjes, në Krujë, i jep mundësinë që vitin e ardhshëm, ekipi krutanë të jetë mes ekipeve më të mira në Shqipëri. Mbas një pjese të parë që u mbyll 0-0,...

MOST COMMENTED

Njihuni me lojtaret qe nuk u pelqen fare te ndjekin futbollin

Lionel Messi, Neymar, Gareth Bale dhe Bobby Zamora, janë disa prej futbollistëve që urrejnë të shohin futboll në TV. Madje, ylli argjentinas më shumë...

HOT NEWS