Kupa e Shqiperise

Ze Maria: U penalizuam nga mungesat e lojtareve

Trajneri i Tiranës, Ze Maria ka komentuar ndeshjen e humbur ndaj Kukësit në “Zeqir Ymeri” për mikrofonin e “SuperSport”. Më shumë se sa meritë e verilindorëve, për teknikun brazilian ishte gabimi i mbrojtjes së bardhebluve që solli golin e...

Pacult: Luftuam shume per te skualifikuar nje ekip te madh

Peter Pacult u shfaq i kënaqur pas fitores dhe kualifikimit në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Austriaku foli pas takimit në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. “Jemi të kënaqur që u kualifikuam, pasi bëhej fjalë për një ekip...

Mezani i gezuar me fitoren e Lacit por shpreh disa pakenaqesi per ekipin e...

Laçi ka siguruar biletën për në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Trajneri Gentian Mezani në përfundim të takimit komentoi fitoren e arritur ndaj Luftëtarit në transfertë. Tekniku i kurbinasve ishte i lumtur për kualifikimin edhe pse ka rezerva për...

Hasan Lika e pranon rezultatin: luftuam me gjithe mundin

Luftëtari nuk u dorëzua edhe pse përballë kishte Laçin që në ndeshjen e parë i mundi me rezultatin 3-0. Por në fund bluzinjtë dolën të skualifikuar nga fusha, e tani duhet të interesohen vetëm për kampionatin. Trajneri Hasan Lika në...

Kukesi kualifikohet ne fazen gjysemfinale, Tirana e mbyll udhetimin ne Kupen e Shqiperise

Kukësi fitoi përballjen në “Zeqir Ymeri” ndaj Tiranës, duke prerë kështu biletën për në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Mjaftoi goli i pjesës së parë i shënuar nga sulmuesi shkodran, Sidrit Guri që në minutën e 5 të takimit....

Laci triumfon mbi Luftetarin ne Gjirokaster

Luftëtari e ka mendjen te kampionati. Humbja e parë në Laç me rezultatin 3-0 e bën kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë një mision shumë të vështirë dhe trajneri Hasan Lika ka lënë disa prej titullarëve pushim, ose...

Kupa e Shqiperise, perballje e ashper sot ne “Zeqir Ymeri”

Futbollit shqiptar vjen kete te merkure me çerekfinalet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, që do të përcaktojnë katër skuadrat më të mira, të cilat do ta tentojnë trofeun më të dytë të lakmuar në vend, që për disa...

Kukesi-Tirana, sfida ku te dyja ekipet kerkojne kualifikimin

Nga dashuria e sezonit të kaluar kanë mbetur vetëm kujtimet e hidhura të një historie të shkuar keq. Shën Valentini i gjen Tiranën dhe Kukësin në një përballje vendimtare për fatet e sezonit të të dyja skuadrave. Me kampionët...

Duro, nje mjeshter i fitoreve me rezultat minimal

Nëse ka një skuadër specialiste në ndeshjet me eleminim në këtë moment të sezonit ajo është Flamurtari. Trajneri Shpëtim Duro ka ndërtuar një skuadër të jashtëzakonshme, solide në prapavijë dhe me elemntë cilësorë në sulm. Jo më kot kuqezinjtë...

Laci, skuadra qe ka marre me shume fitore vitet e fundit ne Kupen e...

Nëse Laçi ka humbur statusin e skuadrës së pathyeshme në shtëpi, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për statusin e skuadrës specialiste të Kupës së Shqipërisë. Kurbinasit kanë treguar ambicien e tyre në sfidën e parë çerekfinale ndaj...

MOST COMMENTED

Kamza ben blerje cilesore ne merkato,kerkon ti rikthehet fitoreve te munguara

Kamza rezultoi të ishte një nga surprizat më të këndshme të 16 javëve të para në Kategorinë Superiore. Nëse skuadra e drejtuar nga Ramadan...

HOT NEWS