Kupa e Shqiperise

Duro: Kualifikimi do të vendoset në Vlorë

Disfata kundër Kukësit ishte një tjetër goditje e rëndë për sezonin e Flamurtarit, aq sa trajneri Shpëtim Duro pranoi përgjegjësitë, duke zbuluar se ia ka parashtruar dorëheqjen drejtuesve, megjithatë administratori Sinan Idrizi nuk e pranoi, duke e votëbesuar teknikun....

Kupa, zanafilla e rivalitetit mes Kukësit dhe Laçit

Rivaliteti midis Laçit dhe Kukësit ka lindur pikërisht në Kupë, në gjysmëfinalen e sezonit 2012-2013. Sfida e parë e luajtur në “Zeqir Ymeri” mbyllej në barazim pa gola, me Laçin që siguroi finalen falë fitores 2-1 në sfidën e...

Pacult kërkon finalen: Të shënojmë në ndeshjen e parë në Laç

Vendi i dytë i konsoliduar, me shansin që mund të luajnë në Champions, por edhe Kupa e Shqipërisë si mënyrë për të mos e mbyllur sezonin pa trofe. Një arsye e fortë për trajnerin Peter Pacult që të mos...

Laçi kundër Kukësit dhe historisë së viteve të fundit

Humbja me Teutën në fundjavën që kaloi, u përjetua si dramë dhe u shoqërua me grumbullimin e ekipit në formë ndëshkimi dhe gjobitjen me rrogën e një muaji. Masa ndoshta të tepruara, ato të vendosura te Laçi, edhe sepse...

Skënderbeu rifillon stërvitjen, shpresohet rikuperimi i Shehit

Te Skënderbeu kryqëzojnë gishtat për ta pasur Orges Shehin në portë, në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë. Portieri 40-vjeçar u detyrua ta linte para kohe ndeshjen me Luftëtarin, pasi u dëmtua gjatë lojës dhe ekzaminimet...

Kupa e Shqipërisë kamerdare shpëtimi

Prej disa vitesh Kupa ka marë vlerësimin maksimal nga klubet e Kategorisë Superiore, pasi një pjesë e mirë e tyre e shohin si një kamerdare shpëtimi. Skënderbeu, Kukësi dhe Flamurtari e nisën edicionin me petkun e pretendentëve, korçarët për...

Skënderbeu – Flamurtari, rivaliteti kthehet edhe në Kupë

Skënderbeu – Flamurtari është dueli më i nxehtë i futbollit shqiptar në vitet e fundit. Rivaliteti nisi pikërisht në vitin e parë të titullit kampion të korçarëve, në sezonin 2010-2011, kur vlonjatët kryesonin për pjesën më të madhe të...

Halili: Radha e Kukësit për të prekur finalen, doja Skënderbeun

Menaxheri i Kukësit, Naim Halili, e komentoi me optimizëm shortin e gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë. Sipas tij, ka ardhur momenti që “verlindorët” ta fitojnë këtë trofe. “Nuk kishim preferenca pasi janë 4 ekipe të forta, por kemi mundësi të...

Kupa e Shqipërisë, të mërkurën hidhet shorti i gjysmëfinaleve

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë të hidhet të mërkurën, në orën 13:00. Janë 4 skuadra që presin me ankth se cili do të jetë kundërshtari i radhës në këtë kompeticion,...

Partizani nuk arrin dot te kualifikohet, Skenderbeu vazhdon i qete rrugetimin e fitoreve

Gjithçka ndodh në futbollin tonë. Ajo që bëri Alban Hoxha dy javë më parë në Vlorë, e përsërit Nurkoviç duke iu kthyer “reston” të kuqve. Gjuajtje e fortë e Hasanit drejtpërdrejtë në portë dhe topi që përplaset në duart...

MOST COMMENTED

Vangjeli: Përballja me Teutën e vështire, por kërkojme fitoren

Skënderbeu është në rrugën të mbarë për të konkretizuar një tjetër sukses në kamiponatin shqiptar. Bardhekuqtë kryesojnë bindshëm renditjen dhe do të kërkojnë që...

HOT NEWS