Kategoria Superiore

Kukësi–Partizani dueli që mund të vlejë Championsin

Edicionin e kaluar Kukësi–Partizani ishte sfida e titullit, dueli i pretendentëve në të cilën ishte e nevojshme të vinte një gjyqtar nga Sllovenia, për të gjykuar. Këtë edicion gjërat kanë ndryshuar kryekëput, me skuadrat që kanë ndryshuar trajnerët e...

Në Shkodër të bindur, mbijetesa e Vllaznisë kalon nga ‘Niko Dovana’

Mbijetesa kalon nga përballjet direkte dhe te Vllaznia janë të vetëdijshëm për këtë fakt. Edicioni i kaluar ishte një mësim për kuqeblutë, që në javën e fundit siguruan mbijetesën në përballjen ndaj Tiranës, në klasiken që u gjykua nga...

Nga Lushnja te Lushnja, Flamurtari do rikthimin te fitorja

Nga Lushnja te Lushnja, besojeni apo jo por Flamurtari në kampionat nuk fiton që nga përballja e fazës së tretë me skuadrën lagunare, një ecuri negative e vështirë për t’u besuar për një skuadër të mirë-investuar dhe që shihej...

Nis në malore për Ahmatajn, Kamza me mungesa, por do pikë në Korçë

Dita në Korçë ka nisur me një lajm të shkëlqyer, titulli i fundit kthehet në palmaresin e klubit, aty ku numri i trofeve shpejt do të bëhet 8. Për ta festuar si duhet, ndeshja me Kamzën. Në fushë të...

Dalipi: Synojmë vendin e dytë, ndaj Kukësit për të treguar forcën tonë

3 fitoret radhazi, por mbi të gjitha 13 pikët e grumbulluara nën drejtimin e Klevis Dalipit, kanë shtuar entuziazmin te Partizani. Të kuqtë e kryeqytetit falë kësaj ecurie kanë arritur të kthehen në vallen e pretendentëve për një vend...

Laçi luan Europën, në Gjirokastër me tre mungesa

90 minuta që mund të vendosin shumë në llogaritë e fundit të sezonit përsa i takon pjesëmarrjes në Kupat e Europës. Luftëtari dhe Laçi sfidohen në duelin direkt për vendin e katërt, në duelin që mund të shërbejë për...

Laçi me dy fytyra, duhet të ndryshojë faqe për të kapur Europën

Laçi nuk e ka nisur asnjëherë kampionatin si skuadra më e kredituar për të fituar trofe apo për të shkuar në Kupat e Europës. Historia e sezoneve të kaluar ka treguar të kundërtën. Bardhezinjtë edhe pse pa të ashtuquajturit...

Skënderbeut i shtohen forcat, rikthehen Shehi dhe Lilaj

Lajme të mira nga infermeria për Ilir Dajën. Trajneri i Skënderbeut shikon dy prej futbollistëve më të rëndësishëm t’i rikthehen stërvitjes me grupin. Bëhet fjalë pikërisht për Orges Shehin dhe Sabien Lilajn. Portieri, që la fushën i dëmtuar në...

2 pikë në 7 ndeshje, Kamza e kërkon ringritjen nga Korça

Fitorja në Vlorë riktheu Skënderbeun dominues të këtij edicioni, me korçarët që hodhën një hap mjaft të rëndësishëm drejt titullit. Tashmë ekipi i drejtuar nga Ilir Daja duhet të konfirmojë se mbetet i përqendruar te fusha, edhe pse rivali...

Pacult apo Dalipi, cili trajner do ta fitojë betejën në “Zeqir Ymeri”?

Fati ka dashur që Kukësi dhe Partizani vitet e fundit të kthehen në dy skuadra rivale për objektiva të rëndësishëm. Vjet luftuan për titullin, ndërsa këtë kampionat, për meritë absolute të Skënderbeut, beteja është për pozicionin e dytë. Sfida e...

MOST COMMENTED

Kuqezinjte tane nuk jane ne ditet e tyre me te mira...

Fundjava europiane nuk ka rezultuar shumë e suksesshme për legjionarët kuqezi, kjo për faktin se disa prej tyre nuk janë aktivizuar dhe të tjerë...

HOT NEWS