Kategoria Superiore

Skënderbeu e feston me fitore rikthimin e titullit, Ahmataj e nis me humbje

Rikthimin e titullit të sezonit 2015-2016 nga KAS, Skënderbeu e feston me fitore. Në Korçë bardhekuqtë e Dajës mposhtën 3-2 Kamzën duke e çuar sërish në +12 avantazhin ndaj Kukësit ndjekës në renditje, me Skënderbeun që ka nevojë për...

Lika: Fitore e merituar por e vuajtur

Ndaj Laçit objektivi i vetëm i Luftëtarit ishte fitorja dhe trajneri Hasan Lika është i kënaqur që skuadra e tij e realizoi me sukses misionin duke vlerësuar edhe treshën Abazaj-Rroca-Bregu. “Ata janë lojtarë cilësorë, dhe kur bëjnë mirë individualisht, vlerat...

Duro: Fitore e rëndësishme ndaj një kundërshtari që tregoi karakter

Më shumë sesa lojës trajneri i Flamurtarit Shpëtim Duro i gëzohet rezultatit në sfidën ndaj Lushnjës, në të cilën skuadra e tij u rikthye te fitorja pas 8 javëve në kampionat teksa fitorja e fundit datonte pikërisht ndaj skuadrës...

Pacult: Gara për vendin e dytë nuk është mbyllur, Guri gati për një kampionat...

Shumë i lumtur por njëkohësisht edhe shumë i habitur nga paraqitja e skuadrës së tij. Peter Pacult, trajneri austriak i Kukësit i gëzohet suksesit të thellë ndaj Partizanit duke nënvizuar se edhe ai vetë nuk e priste një fitore...

Dalipi: Duhen vepra jo fjalë, besojmë ende te vendi i dytë

Klevis Dalipi justifikohet me mungesat. I zhgënjyer trajneri i Partizanit në përfundim të sfidës ndaj Kukësit të cilën skuadra e tij e humbi me rezultatin e thellë 4-0, duke pësuar edhe disfatën e parë me të në drejtim. Dalipi...

Mezani: Goli i dytë i parregullt, nuk ka çështje Reginaldo

Një humbje që djeg për Laçin pasi disfata në Gjirokastër ndaj Luftëtarit ishte e treta radhazi për skuadrën kurbinase dhe tashmë objektivat komplikohen. Këtë e di shumë mirë edhe trajneri i Laçit Gentjan Mezani. “ I kam kërkuar skuadrës gjithmonë...

Guri fenomenal, Kukësi i jep leksion Partizanit dhe blindon vendin e 2-të, buzëqeshin Luftëtari...

Kukësi i jep një leksion futbolli Partizanit dhe mbyll llogaritë me vendin e dytë duke e blinduar përfundimisht këtë pozicion që në rast të lënies në fuqi të vendimit të UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut edhe nga KAS, do...

Gjoka: Nesër jo vendimtare, presim arbitrim korrekt

Pak më tepër se 24 orë nga një prej sfidave më deçizive të mbijetesës, asaj mes Teutës dhe Vllaznisë, trajneri i shkodranëve ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp. Vllaznia kërkoi një gjyqtar të huaj për këtë takim,...

‘Zeqir Ymeri’ pret supersfidën e javës, Ahmataj debuton në Korçë

Kategoria Superiore vjen sot me 4 nga 5 takimet e vlefshme për javën e 29, teksa vëmendja është përqendruar në Kukës, ku vendasit do të presin Partizanin në orën 16:00. Skuadra e Pacult ka konsoliduar pozitat në vendin e...

Guri–Çani, duel edhe mes numrave 9

Në’Zeqir Ymeri’ nuk luhet vetëm Kukësi-Partizani, pasi brenda kësaj sfide luhet edhe dueli ndërmjet dy numrave 9. Pritej që të ishte viti i Edgar Çanit, por dëmtimet e shumta kanë penalizuar ish sulmuesin e përfaqësueses, i cili më së...

MOST COMMENTED

Tatimorët holandezë ‘shënjestrojnë’ Mino Raiolën

I vlerësuar nga Forbes me një pasuri prej 160 milionë eurosh, super-agjenti italian Mino Raiola, i cili menaxhon yjet e futbollit botëror ka përfunduar...

HOT NEWS