Home Shqiperi Kategoria Superiore

Kategoria Superiore

Abazaj behet pjese e Skenderbeut por vetem me nje kusht

Skënderbeu ka transferuar nga Luftëtari Kristal Abazajn, për të cilin së fundmi mediet italiane raportuan se po e vëzhgon edhe skuadra e Chievo-s. Deri në fund të këtij sezoni ai do të jetë pjesë e gjirokastriteve sipas marrëveshjes së bërë midis klubeve...

Luftëtari pret Kukësin, në Gjirokastër spektakli i garantuar

Një skuadër që vjen pas 5 ndeshjesh ku ka grumbulluar 4 fitore dhe një barazim kërkon të blindojë vendin e dytë, përballë një skuadre që sapo ka ndërperë një seri pozitive prej 11 takimesh dhe ka shansin për të...

Kukesi arrin te triumfoje kunder Vllaznise

Peter Pacult debuton me fitore në krye të Kukësit. Kampionët e Shqipërisë mposhtën me rezultatin 2-1 në “Loro Boriçi” ekipin e Vllaznisë. Në miqësoret e zhvilluar në janar Kukësi tregoi një rrijte të konsiderushme dhe këtë verilindorët e treguan...

Gaz Demi:E veshtire te rrezosh Duken,ndeshja me Luftetarin ishte pa karakter!

“Në këto vitet e mia kjo është situata më e turpshme për Partizanin dhe më e vështirë. Megjithatë mendojmë sikur tani jemi futur në shina për të rikuperuar kohën e humbur”. Kështu e nisi Gazmend Demi prononcimin e tij në “Top-Channel”,...

Lika: E kemi te veshtire perballjen me Teuten

Para është Teuta, kundërshtar i vështirë për Luftëtarin, që pas 4 fitoreve radhazi në kampionat, seri ku përfshihen sukseset me Partizanin, Kukësin e Skënderbeun, u ndal në barazim me Lushnjën. Trajneri Hasan Lika jo më kot kujton se Teuta...

Njihuni me lojtaret suedeze qe u bene pjese e Partizanit

Prej dita ditësh te skuadra e Partizanit janë afruar edhe dy futbollistë që vijnë nga Suedia dhe po zhvillojnë provën nën urdhrat e trajnerit Starova, por emrat e tyre në asnjë moment nuk ishin bërë me dije nga klubi....

Vllaznia fundos Teuten ne zonen e ftohte

Një tjetër sfidë intriguese e kësaj të hëne, e vlefshme për javën e 20 të Kategorisë Superiore, ishte edhe ajo e zhvilluar në “Loro Boriçi” të Shkodrës, mes Vllaznisë dhe Teutës, e përfunduar me rezultatin 2-0 për kuqeblutë.  Shkodranët u...

Flamurtari fiton ne minutat e fundit sfiden me Partizanin

Një penallti e akorduar në minutën e fundit i ka dhënë fitoren ekipit të Flamurtarit me rezultatin 1-0, në ndeshjen kundër Partizanit. Topi me dorë i Atandës brenda zonës i dha mundësinë vlonjateve të kalonin në avantazh dhe të...

‘Zeqir Ymeri’ pret supersfidën e javës, Ahmataj debuton në Korçë

Kategoria Superiore vjen sot me 4 nga 5 takimet e vlefshme për javën e 29, teksa vëmendja është përqendruar në Kukës, ku vendasit do të presin Partizanin në orën 16:00. Skuadra e Pacult ka konsoliduar pozitat në vendin e...

Mungon Musolli, por Kukësi do pikë në Vlorë

Të shtunën në orën 17:00 në stadiumin e Vlorës do të zhvillohet një nga sfidat që mund të përcaktojë shumë në luftën për një vend në Europë. Flamurtari që është përfshirë nga një periudhë e errët do të presë...

MOST COMMENTED

Deulofeu: Messi kryen rolin e trajnerit te Barca,krijon dhe formacionin

Deulofeu u kthye verën e kaluar në Barcelonë pas një huazimi te Evertoni dhe Milani. Për largimin drejt Watfordit, futbollisti thuhet se e ka fajësuar...

HOT NEWS