Home Shqiperi Kategoria Superiore

Kategoria Superiore

Flamurtari anashkalon Nezirajn,e kalon te ekipi i te rinjve

Mesfushori i ardhur me vijë te Flamurtari, Haxhi Neziraj nuk është më në planet e trajnerit Duro dhe klubi po mendon largimin e tij. Problemi i vetëm i kosovarit është se ai ka kontratë me klubin dhe mesa duket...

Shumë oferta për Skenderbeun, zbulohen dy largimet e para në merkaton e janarit

Skuadra e Skënderbeu e mbylli vitin kalendarik 2017 me shumë sukses. Korçarët u renditën të parët në Superiore si dhe e mbyllën fazën e grupeve të Europa League me 5 pikë. Korçarët do të udhëtojnë në fillim të janarit drejt...

Partizani ne krize,ngelet pa sulmues

Sulmi ka qënë thembra e Akilit për Partizanin këtë edicion, pasi në 16 javët e para të kuqtë e kryeqytetit kanë shënuar 15 gola, me një mesatare nën 1 gol për ndeshje. Xhevahir Sukaj nuk i plotësoi pritshmëritë që...

Perse po shperbehet Partizani?

Alban Hoxha, Lorenc Trashi, Idriz Batha, Gëzim Krasniqi, Arbnor Fejzullahu, Mentor Mazrekaj, por edhe të tjerë iu bashkuan Partizanit rreth katër vite më parë, pasi kishin luajtur në skuadra modeste të kampionatit shqiptar, në Kategorinë e Parë, por me...

Kukesi arrin te triumfoje kunder Vllaznise

Peter Pacult debuton me fitore në krye të Kukësit. Kampionët e Shqipërisë mposhtën me rezultatin 2-1 në “Loro Boriçi” ekipin e Vllaznisë. Në miqësoret e zhvilluar në janar Kukësi tregoi një rrijte të konsiderushme dhe këtë verilindorët e treguan...

Laçi mrr fitore spektakolare kundër Flamurtarit

Laçi ka mundur 4-2 vlonjatët e Flamurtarit në ndeshjen e javës së 24-t të Kategorisë Superiore, duke futur zyrtarisht në krizë rezultatesh kundërshtarët e drejtpërdrejtë për vendin e tretë, që të çon në kupat e Europës. Kurbinasit shënuan dy herë...

Starova: Gabimet e arbitrave na kane bere te humbasim renditjen ne Superlige

Një fitore në dukje e lehtë dhe një Partizan që jo vetëm kthehet te fitorja, por duket se vërtetë tani ka filluar të funksionojë. “Nuk ishte një ndeshje e lehtë dhe gjatë gjithë javës punova shumë për të mobilizuar skuadrën...

Besa ‘blindon’ mbrojtjen dhe sulmin me 3 lojtare te rinj

Besa barazoi dje me Bylisin në miqësore, ndërkohë që debutoi me kavajasit afrimi më i fundit, sulmuesi Armand Pasha. I dalluar tek Erzeni, durrsaku ka marrë një ofertë nga kavajasit dhe e ka pranuar atë. Firma ka ardhur dhe...

Formacionet zyrtare te ndeshjes Teuta – Lushnja

Teuta e ka detyrim fitoren me Lushnjen. Trajneri Nica e ka ndarë mendjen në lidhje me formacionin dhe nuk ka ndryshime nga ai parapraku që ishte menduar. Hakaj dhe Dedic janë të dëmtuar dhe kanë mbetur jashtë, ndërkohë që...

Daja: Ne Shkoder do te shkojme per nje rezultat pozitiv

Korçarët do të udhëtojnë në Shkodër për fitoren e parë në kampionat në këtë vit kalendarik dhe për t’i dhënë vazhdimësi suksesit të Kupës në Durrës. Pavarësisht vështirësive që ndeshja në ‘Loro Boriçi’ paraqit për Skënderbeun, trajneri Ilir Daja...

MOST COMMENTED

Duka: Falenderoj ata persona qe me bene kritika,do ti permiresoj te...

Menjëherë pasi Armand Duka u konfirmua për herë të 5-të në krye të FSHF-së, mbajti edhe fjalën përshëndetëse para anëtarëve të Asamblesë së këtij...

HOT NEWS