Saturday, October 20, 2018
Home Shqiperi Kategoria Superiore

Kategoria Superiore

Kampionati i portierëve, nga Shehi te Sherri, sa ndikojnë “gardianët”

Kategoria Superiore po i afrohet dalëngadalë epilogut. Disa verdikte janë përcaktuar, si largimi i Lushnjës nga elita e futbollit shqiptar, por gjithashtu është mbyllur çështja e titullit dhe është thuajse i konfirmuar vendi i dytë. Megjithëse kanë mbetur edhe 7...

Hakaj: Emocion i madh, Teuta mund t’ia dalë

Esin Hakaj ishte një nga lojtarët më të mirë të ndeshjes Teuta-Vllaznia, jo vetëm për golin që shënoi, por edhe për shpirtin e garës që tregoi gjatë gjithë 90-minutëshit. Ky ishte një takim i veçantë për mbrojtësin shkodran, pasi...

Begeja: Fitore shprese, lojtarët e ndjejnë përgjegjësinë

Mjaft i lumtur dhe i kënaqur me fitoren e sotme është shfaqur trajneri i Teutës, Gentian Begeja, që pranoi se skuadra ka rritur angazhimin në fushë ne lojës. Një sukses shumë i rëndësishëm që ju jep frymëmarrje… Begeja: Unë e kam thënë...

Gjoka: Golat na tronditën, gabuam gjithçka

Trajneri i Vllaznisë, Ernes Gjoka u shpreh mjaft I zhgënjyer jo vetëm për humbjen në Durrës, por mbi të gjitha për mënyrën e lojës së skuadrës së tij. Një humbje që ‘djeg’ përballë një kundërshtari direkt… Gjoka: Ishte një ndeshje që për...

Fitore shprese për Teutën, shkodranët ndëshkojnë Vllazninë

Teuta ka mposhtur 2-0 Vllazninë në sfidën direkte për mbijetesën dhe e ka bërë akoma më interesante garën në zonën e ftohtë të renditjes. Në ‘Niko Dovana’, ishin dy shkodranë që ndëshkuan Vllazninë, pasi në minutën e 32-të, portieri Sherri...

Rasti “Ahmataj”, kur edhe fatin e ke kundër në debutim

Për një trajner në debutim, ndonjëherë nevojitet dhe një dorë e fatit për të patur fillimin e duhur, por Julian Ahmatajt dhe Kamzës në sfidën me Skënderbeun më tepër se çdo gjë i mungoi fati. Në sfidën e tij...

Paguajnë kuqeblutë, gjyqtarë maltezë për Teuta – Vllaznia

Përballja e mbijetesës mes Teutës dhe Vllaznisë, që do të zhvillohet në “Niko Dovana” në orën 19:00 do të gjykohet nga një treshe arbitrash maltezë, me kryesor Markom Spiteri, i cili ishte gjyqtar i katërt në sfidën e djeshme mes...

Sfidë mbijetese në “Niko Dovana”, Vllaznia do pikë ndaj Teutës

Vllaznia 9 herë kampione e Shqipërisë dhe 6 herë fituese e Kupës, Teuta një herë kampione dhe 3 trofe në Kupën e Shqipërisë. Nëse do t’i shikonte dikush që nuk do kishte informacion rreth këtij edicioni të Superiores, do...

Ahmataj: Ja dhuruam fitoren Skënderbeut, ndikuan edhe mungesat

Një fitore të dhuruar, kështu e konsideroi Julian Ahmataj suksesin 3-2 të Skënderbeut në debutimin e tij në stolin e Kamzës, duke nënvizuar se skuadra e tij ua fali të 3 golat korçarëve. “Të luash kundër Skënderbeut është e vështirë....

Daja i pakënaqur: Era e fortë pengesë për ne, mendjen te fusha jo te...

I kënaqur me pikët por jo me lojën. Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja theksoi se era e fortë që kishte përfshirë Korçën ndikoi në performancën e skuadrës së tij. “Era e fortë sot nuk bëri të mundur të dilnim tek...

MOST COMMENTED

Barazim spektakolar në Andaluzi, Sevilla nuk përfiton ndaj Villarealit

Sevilla nuk arriti të përfitojë dot nga ndeshja direkte me Villarealin, për të parakaluar këta të fundit dhe për t’u ngjitur në vendin e...

HOT NEWS