Kategoria I

Tirana merr barazimin e pare ne Turqi

Tirana barazon në testin e parë në Antalia. Miqësorja e bardhebluve përballë kazakëve të Tobolit përfundoi në barazim 1-1. Ze Maria hodhi në fushë atë që cilësohet formacioni më i mirë i momentit. Sentamu u preferuar në sulm përpara...

Portieri Lika:Superliga eshte e shemtuar pa Tiranen

Dihet nga të gjithë se Kategoria e Parë nuk është fushë me lule. Një pjesë e stadiumeve ofrojnë kushte të mira, si dhe gjendja e fushave është përmirësuar, por gjithsesi ka ende terrene tipike të këtij niveli të futbollit...

Kastrioti me pretendime te medha per te ardhmen

Kastrioti mbylli 2017 në mënyrën më të mirë të mundshme, ne krye të renditjes në grupin A, në Kategorinë e parë. Për SuperSport foli numri një i stolit të krutanëve, Samuel Nikaj i cili bëri një rezyme për punën...

Sulmuesi i Tiranes probleme ne shtetin e vet,nuk i bashkohet dot bardhebluve

Tirana vazhdon të ketë probleme me vizat e lojtarëve, për shkak të vendeve nga ata vijnë. Bardheblutë kanë udhëtuar dje drejt Antalias ku edhe do të zhvillojnë fazën përgatitore, por ka munguar trajneri Ze Maria i cili do të...

Troisi sjell sulmuesin e huaj te Bylisi

Bylisi e ka nisur me fitore këtë vit, ku triumfoi me Albpetrolin në “ADush Muçaj” me gol të Valentino Murataj. Por, veç kësaj ndeshjeje, ballshiotët do të luajnë të shtunën sërish në fushën e tyre kundër Orikut, skuadër që...

Korabi me trajner dhe mbrojtes te ri ne ekip

Korabi synon që të qëndrojë në pesë vendet e para të tabelës së klasifikimit në Grupin A të Kategorisë së Parë. Ata kanë bërë sot prezantimin zyrtar të trajnerit Dorian Bubeqi, i cili është konfirmuar një javë më parë. Veç...

Bylin triumfon ndaj Albpetrol dhe nis largimet nga ekipi

Ballshiotët kanë fituar miqësoren e parë për këtë vit. Ndeshja kundër Albpetrol e luajtur në “Adush Muçaj” mesditën e sotme ka përfunduar me rezultatin 1-0. Goli është shënuar në pjesën e dytë nga Valentino Murataj, i cili po kalon...

Nevil Dede nenshkruan me Erzenin

Erzeni nuk arriti të bindte dakord me Elvis Plorin për pankinën, por menjëherë e ka gjetur trajnerin e ri që do të zëvendësojë Dorian Bubeqin e larguar. Në krye të shijakasve do të jetë Nevil Dede, trajneri aktual i Kombëtares U19 të femrave. 42-vjeçari ka një karrierë të...

MOST COMMENTED

Superliga,ekipet bene blerje cilesore ne merkato

Nëse mendoni që në këtë periudhë merkatoje ka pasur skuadra të humbura gaboheni. Si rrallëherë, për të mos thënë si asnjëherë, të gjitha skuadrat...

HOT NEWS