Kategoria I

Kategoria e Pare, triumfojne Bylis dhe Erzeni, ballshiotet i afrohen sa me shume Tiranes

Bylisi ka arritur të sigurojë 3 pikët në ndeshjen e prapambetur ndaj Shën Kollit në transfertë. Skuadra ballshiote ka fituar me rezultatin 1-2, falë golave të Hoxhajt dhe Mahmutit në minutat e 12’ dhe 16, ndërsa për vendasit ngushtoi...

Kastrioti fundos Beselidhjen dhe i afrohet sa me shume Superiores

Kastrioti siguroi tri pikë të arta në trasnfertën ndaj Besëlidhjes në takimin e vlefshëm për javën e 16-të në Grupin A të Kategorisë së Parë. Krutanët mposhtën 0-2 skuadrën lezhjane, me skuadrën e Samuel Nikajt që shkëputet plot 15...

Tirana fiton 3-1 kunder Tomorrit,e con ne 10 pike diferencen nga Bylisi

Tirana nuk njeh blof në ndeshjen hapëse të javës së 15-të të Kategorisë së Parë për Grupin B. Bardheblutë thyen 3-1 Tomorin në sfidën e zhvilluar në “Selman Stërmasi”, duke e çuar në 10 pikë diferencën me Bylisin, që...

FSHF vendos orarin zyrtar per dy ndeshjet e prapambetura

Shënkolli – Bylis u planifikua që të zhvillohej më 31 janar, por asokohe drejtuesit mallakastriot paraqitën një raport të skuadrës, e cila kishte pësuar helmim pas festimit të ditëlindjes së kapitenit Mariglen Shoshi. Kështu, ndeshja u shty për një datë të pacaktuar. Situatë...

Kategoria e Pare,fitojne Beselidhja dhe Tirana

Takimi më i rëndësishëm në grupin A, të Kategorisë së Parë, Besëlidhja-Egnatia, i vlefshëm për javën e 14, përfundoi në favor të vendasve, të cilët arritën të fitonin me rezultatin minimal 1-0. Heroi i skuadrës lezhjane ishte Bajiç, i cili...

Bylis ‘blindon’ ekipin me dy sulmues te rinj

Skuadra e Bylisit eshte treguar shumë aktive në këto ditë të merkatos së dimrit, teksa sot ka prezantuar edhe 2 afrime të reja. Ballshiotët kanë vënë në dispozicion të ekipit edhe 2 sulmuesë, për të rritur konkurrencën dhe për...

Tirana merr nje barazim pa gola ne miqesoren me bullgaret e Cherno More

Tirana ka luajtur miqësoren e tretë në Turqi dhe sërish është e pathyeshme. Skuadra e drejtuar nga Ze Maria ka pasur përballë bullgarët e Cherno More. Tekniku brazilian po mendon për të kristalizuar formacionin titullar për ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë kundër Kukësit, teksa në...

Tirana kerkon mbrojtesin maqedonas ne pankinen e vet

Tirana kërkon të përforcojë sërish mbrojtjen. Wellison është larguar drejt Suedisë, por edhe pse në klub nuk e qajnë shumë, duhet thënë se ai ishte lojtari me më shumë minuta në 12 javët e para të kampionatit. Gjithsesi një...

Dinamo synon te marri vendet e para ne renditje

Dinamo vijon me fazën përgatitore dimërore, ndërkohë që trajneri Igli Allmuça përveçse seancave stërvitore ka zgjedhur edhe testet miqësore për të parë formën e ekipit. Blutë e kryeqytetit kësaj radhe kanë matur forcat me Kukësin, sigurisht një kundërshtar mbi...

Lojtari i ri i Tiranes:E njoh metoden e punes se Ze Marias

Tiranës do t’i bashkohen të hënën dy lojtarë të rinj: Keneth Maguna dhe Musa Mohammed. Ata do të udhëtojnë të dielën dhe do t’i bashkohen ekipit ditën e hënë. Skuadra bardheblu ka arritur marrëveshjen me Gor Mahia-n. Kjo ishte...

MOST COMMENTED

Interi feston 110-vjetorin e krijimit!

“Do të lindë këtu, në restorantin “L’orologio” dhe do të jetë përgjithmonë një skuadër me shumë talent. Kjo natë e mrekullueshme do i japë...

HOT NEWS