Home Shqiperi

Shqiperi

Kamza humbet perseri ne miqesoren e fundit

Kamza është mposhtur në miqësoren e pestë dhe të fundit zhvilluar në tokën turke, në kuadër të konsolidimit të skuadrës. Të besuarit e Ramadan Ndreut janë mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 nga ekipi i Zhetysu Taldykorgan. Kamzalinjtë nuk...

Ekipet e Partizanit dhe Luftetarit perjetojne panik gjate fluturimit

Partizani dhe Luftëtari e kanë kryer fazën përgatitore në Turqi, por tani janë kthyer në Shqipëri. Jo çdo gjë ka shkuar më së miri gjatë fluturimit. Sipas lajmeve që qarkullojnë në rrjet, turbulencat në avion kanë sjellë panik tek...

Ja kush eshte biznesmeni qe do te bleje klubin e Vllaznise

Vllaznia pritet që në fund të muajit prill të privatizohet, zor se do të ndodhë plotësisht, por administrimin e klubit do ta marrë një biznesmen. Valter Fushaj është favorit dhe këtë e di i madh e i vogël në...

Rinis Kupa e Shqiperise me fazen cerekfinale

Pas pushimeve të dimrit, futbolli shqiptar rikthehet sërish. Fillimisht me Kategorinë Superiore dhe më pas me Kupën e Shqipërisë. Katër çerekfinalet e para do të zhvillohen të mërkurën më 31 janar. Përballjet më interesante do të jenë Tirana-Kukësi dhe...

Lojtari i ri i Tiranes:E njoh metoden e punes se Ze Marias

Tiranës do t’i bashkohen të hënën dy lojtarë të rinj: Keneth Maguna dhe Musa Mohammed. Ata do të udhëtojnë të dielën dhe do t’i bashkohen ekipit ditën e hënë. Skuadra bardheblu ka arritur marrëveshjen me Gor Mahia-n. Kjo ishte...

Pse deshtoi shitja e Rrumbullakut te ekipi turk?

Paraqitjet e jashtëzakonshme të Kukësit në Antalia dhe barazimi në miqësoren me Fenerbahçen, evidentuan mbi të gjithë Simon Rrumbullakun. Mbrojtësi i majtë ishte protagonist i paraqitjeve të shkëlqyera, duke tërhequr vëmendjen e Antaliaspor. Drejtuesit e klubit të Superligës turke,...

Kushtet stervitore ne Shqiperi te Kukesit komplet ndryshe nga ato qe ishin mesuar ne...

Donjet Shkodra, Maldin Ymeraj dhe Filip Zderiç. Tre blerjet e bujshme të Kukësit u paraqitën në orar në qendrën stërvitore në Pezë Helmës për seancën e dytë të ditës së enjte. Zderiç është një emër me eksperiencë që do...

Triumfon Skenderbeu,shenon gol Vila

Skënderbeu e mbyll me fitore miqësoren e fundit gjëta fazës përgatitore dimërore në Antalia të Turqisë. Formacioni i Ilir Dajës iu imponua 2-1 skuadrës së Premier League-s së Kazakistanit Aktobe. Ajo që bie në sy në këtë test është fakti...

Tirana merr barazimin e pare ne Turqi

Tirana barazon në testin e parë në Antalia. Miqësorja e bardhebluve përballë kazakëve të Tobolit përfundoi në barazim 1-1. Ze Maria hodhi në fushë atë që cilësohet formacioni më i mirë i momentit. Sentamu u preferuar në sulm përpara...

Metamorfoza e infrastrukturës së futbollit

16 vitë më parë Shqipëria ishte praktikisht vendi me infrastrukturën më të dobët jo vetëm në Europë. Stadiumet ishin pothuaj të amortizuara, ndërkohë që terrenet sportive si nëpër impiante ashtu dhe për stërvitje ishin të denja për shprehjen “nuk...

MOST COMMENTED

Reanto Malota i bashkohet Vllaznise

Renato Malota është përforcimi më i fundit i Vllaznisë dhe ka firmosur mbrëmjen e sotme, mëson Sport Ekspres. Ditë plot ngjarje te klubi shkodran,...

HOT NEWS