Kupa e Botes 2018

Ibrahimovic po mendon te aktivizohet me Suedine ne Boteror

Ideja për të luajtur një Botëror, të fundit të karrierës, miklon Zlatan Ibrahimovic. Pavarësisht se i ka dhënë lamtumirën Kombëtares pas Europianit 2016, Zlatan foli për mundësinë për të shkuar në Rusi verën e ardhshme me Suedinë që e...

Shifer rekord, 66 mije islandez prenotojne biletat per ne Kupen e Botes

Islanda tejkalon çdo kufi. Skuadra përfaqësuese e vendit ishullor, e sidomos tifozeria e saj fituan simpatinë e të gjithë botës së futbollit gjatë Europianit të Francës në vitin 2016, por gjërat u përmirësuan edhe më shumë për ishullin me...

Brazili publikon formacionin per ne Kupen e Botes

Trajneri i Kombetares braziliane te futbollit, Tite nuk humb kohë në kuadër të përgatitjeve për pjesëmarrjen në Botëror. Në një intervistë për mediat braziliane, ai konfirmoi se deri tani e ka ndarë mendjen për pjesën më të madhe të...

A do te perdoret teknologjia VAR ne Boterorin e “Rusi 2018”?

Video Assistant Referee (VAR), apo teknologjia që ndihmon arbitrat në vendimmarrjet e vështira gjatë një ndeshjeje futbolli, është gati të debutojë edhe në eventin më madhështor të këtij sporti, Kampionatin Botëror. Philippe Le Floc’h, njëri prej drejtuesve të FIFA-s tha...

“Rusi 2018”,kush jane ‘yjet’ qe pritet te dhurojne spektakel

Kur kanë mbetur dhe pak muaj nga starti i kampionatit botëror “Rusi 2018”, gazeta spanjolle As bën një parashikim për lojtarët që pritet të shkëlqejnë në eventin më të rëndësishëm të botës së futbollit. Cristiano Ronaldo. Kapiteni i Kombëtares Portugeze po...

MOST COMMENTED

Roma pret Fiorentinën e rilindur, Juvja përballë vendit të fundit

Seria A vjen sot me 4 nga takimet e javës së 31-të, ku Roma po përgatitet për të pritur Fiorentinën. Verdhekuqtë vinë në këtë...

HOT NEWS