Kombetarja

Lajmi i fundit/ Dëmtohet Lilaj, Panucci thërret talentin e Shpresave

Sabien Lilaj nuk do të mund të jetë i gatshëm për Panuccin në miqësoren ndaj Norvegjisë, për shkak të një dëmtimi të pësuar, ndërsa trajneri Italian ka gjetur menjëherë zëvendësuesin. Bëhet fjalë për mesfushorin dhe kapitenin e Shpresave, Keidi Bare,...

Panucci ‘ndan mendjen’ për skemën, ende dilema për formacionin

Christian Panucci vijon përgatitjet për miqësoren me Norvegjinë, e cila do të luhet më 26 Mars, në stadiumin ‘Elbasan Arena’ në orën 19:00. Në kompleksin ‘Tropikal’ në Durrës, trajneri po punon me mjaft seriozitet me 26 lojtarët e grumbulluar për...

Mavraj: Panucci më energjik se De Biasi, nuk mjafton 1 kapiten duhen 11 të...

Bashkë me Etrit Berishën në konferencën për shtyp të kombëtares kuqezi ishte edhe mbrojtësi Mërgim Mavraj i cili do të mbajë edhe shiritin e kapitenit në krah në duelin miqësor ndaj Norvegjisë. Mbrojtja ka qenë dhe do të vazhdojë...

Berisha: Konkurenca diçka pozitive, unë apo Strakosha? Vendos trajneri

Etrit Berisha në seancat e fundit stërvitore të kombëtares Shqiptare në kompleksin Tropikal në Durrës është stërvitur rregullisht me grupin por siç e konfirmon edhe vetë portieri në konferencën e rradhës për shtyp nga grumbullimi i kuqezinjëve prania e...

“Rreshteri i hekurt” Panucci, rregulla strikte për futbollistët

Christian Panucci në gjurmët e Capellos. Për karrierën si trajner duhet pritur për të parë nëse do të arrijë sukseset e Don Fabios, por për momentin Christian Panucci po zbaton me rigorozitet mësimet rreth disiplinës, të marra nga koha...

Panucci jep indikacione, formacioni anti-Norvegji me risi

Christian Panucci duket se ka filluar të qartësojë idetë e tij lidhur me formacionin që do të përdorë në ndeshjen me Norvegjinë. Në seancën stërvitore të kësaj të enjteje, trajneri dha jo pak indikacione sa u përket titullarëve në...

Berisha merr “ok” nga stafi, Panucci me grupin e plotë

Shqipëria ka vazhduar dhe pasditen e kësaj të mërkure përgatitjet për ndeshjen miqësore me Norvegjinë në program të hënën e 26 Marsit. Për herë të parë në stërvitje trajneri Panucci ka patur të gatshëm të gjithë lojtarët e grumbulluar...

Herdi Prenga: Grup cilësor, kjo Shqipëri shkon në Europian

“Janë emocione shumë të mëdha për mua. Kam punuar shumë për këtë ftesë. Do të jap maksimumin për Kombëtaren e Shqipërisë siç edhe kam dhënë për Shpresat, kur kam luajtur.” Këto janë fjalët e para të Herdi Prengës, qendërmbrojtësit të...

Programi para miqësores me Norvegjinë, stërvitje dhe aktivitet social

6 ditë në dispozicion për stërvitjen, dy prej tyre me nga dy seanca stërvitore në harkun e 24 orëve, komunikim i vazhdueshëm me mediat, dhe në mes edhe një aktivitet sensibilizues në ndihmë të fëmijëve autikë. Është ky programi...

Rritja e Superiores, 4 futbollistë në kombëtare, priten të tjerë emra në të ardhmen

Lista e të grumbulluarve nga ana e trajnerit të përfaësueses Christian Panucci për miqësoren me Norvegjinë tregon edhe një herë vëmendjen që ka fituar kampionati shqiptar në sytë e timonierit kuqezi. Grumbullimi për herë të parë në kombëtare i...

MOST COMMENTED

Reali mposht Malagën edhe me rezerva, vendosin mesfushorët

Reali i Madridit ka marrë një fitore pa shumë sforcim në Malaga, kundër skuadrës së vendit të fundit në La Liga. Me shumë prej...

HOT NEWS