Kombetarja

Ramadani: I lumtur për debutimin, por duhet ende punë

Ramadani debutoi sot me Shqipërinë dhe sipas Panuccit ishte një nga gjërat më pozitive të këtij takimi miqësor. Vetë futbollisti u shfaq i lumtur me mundësinë që iu dha, por pranoi se i duhet ende punë për t’u shprehur...

Grezda: Mungoi bashkëpunimi me të rinjtë, vetëm dëshira nuk mjafton

Edhe Eros Grezda evidentoi se gjendja fizike e shumë lojtarëve, ndikoi në rezultatin e sotëm, ndërsa gjakovari theksoi se edhe bashkëpunimi me debutuesit nuk ishte në lartësinë e duhur. Çfarë nuk shkoi në këtë takim? Grezda: Në fakt provuam gjithçka, duke ndryshuar...

Panucci: Pati diferenca fizike, ja çfarë fituam nga kjo ndeshje

Christian Panucci u shfaq mjaft i qetë në përfundim të takimit miqësor me Norvegjinë, teksa evidentoi se ishte pikërisht gjendja e keqe fizike e kuqezinjve, ajo që ndikoi në mbarëvajtjen e takimit. U duk sikur u gabua gjithçka në fushë,...

Notat/ Kombëtarja vrapon keq, Grezda i vetmi që ‘shpëton’

Shqipëria e nisi vitin me humbje, ndonëse ishte vetëm një takim miqësor ndaj Norvegjisë. Kuqezinjtë treguan se ishin në formë mjaft të dobët fizike, pasi vrapuan shumë pak dhe shumë keq, duke qenë gjithmonë në ndjekje të kundërshtarit. Eros...

Debutuesit nuk bindin, Shqipëria e nis vitin me humbje

Ka përfunduar me humbje, testi i parë i Shqipërisë për vitin 2018, teksa në Norvegjia ka triumfuar 0-1 në miqësoren e luajtur në ‘Elbasan Arena’. Nën reshjet e vazhdueshme të shiut, skuadra e Panuccit nuk ka arritur për asnjë...

Policia blindon Elbasanin në kuadër të miqësores Shqipëri – Norvegji

Policia e Elbasanit do të angazhojë 320 forca policie për mbarëvajtjen e ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Norvegjisë në orën 19.00. Duke filluar nga ora 15:00 nuk do të lejohet qarkullimi i mjeteve në rrugën “Kamber Sejdini” nga Kryqëzimi i...

Shqipëria gati për Norvegjinë, Panucci fikson formacionin

Shqipëria është gati! Kuqezinjtë zhvilluan seancën e fundit stërvitore para testit me Norvegjinë, të gjithë në dispozicion të Panuccit që ka një grup të plotë dhe pritet të hedhë në fushë një Shqipëri sulmuese. Moduli është ai i paralajmëruar...

Nga Novergjia te Norvegjia, nordikët i sjellin fat Shqipërisë

Norvegjia sjell padyshim kujtime të ëmbla për shqiptarët. Imazhi i parë që vjen ndër mend, është ajo që do të quhej mrekullia e Oslos, fitore me golin magjik të Hamdi Salihit, asistin e jepte Ervin Bulku, sot asistent i...

Lagerback elozhe Shqipërisë: E vlerësoj Panuccin, kuqezinjtë kanë skuadër cilësore

Norvegjia dhuroi një paraqitje optimiste ditën e premte duke mposhtur me shifrat 4-1 Australinë. Skandindavët do të kërkojnë që ndaj Shqipërisë të vijojnë në rrugën e rezultateve pozitive. Trajneri i mirënjohur suedez Lars Lagerback në një sallë koferencash të...

Balaj: I lumtur për rikthimin, gati të jap kontributin tim

Bekim Balaj rikthehet pas një periudhe të gjatë në kombëtare dhe referuar ndeshjeve të fundit të kontrollit nga ana e trajnerit Panucci, nuk mund të përjashtohet dhe një aktivim i tij nga minuta e parë. Nga salla e konferencave...

MOST COMMENTED

Kupa e Italise,Lazio dhe Milan e mbyllin ndeshjen ne barazim pa...

Raundi i parë mbyllet pa gola. Takimi i gjysmëfinales së Kupës së Italisë mes Milan dhe Lazio në San Siro u mbyll me rezultatin e bardhë 0-0. Ndeshje e kënaqshme qysh në...

HOT NEWS