Home Kombetarja

Kombetarja

Infantino pro Botërorit me 48 skuadra, rriten shanset për Shqipërinë

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka folur për herë të parë në lidhje me propozimin për të zhvilluar një Botëror me 48 skuadra, duke filluar që nga ai i Katarit, më 2022-shin. Ai ka thënë se i ka pëlqyer ideja...

Debutuesit nuk bindin, Shqipëria e nis vitin me humbje

Ka përfunduar me humbje, testi i parë i Shqipërisë për vitin 2018, teksa në Norvegjia ka triumfuar 0-1 në miqësoren e luajtur në ‘Elbasan Arena’. Nën reshjet e vazhdueshme të shiut, skuadra e Panuccit nuk ka arritur për asnjë...

Berisha merr “ok” nga stafi, Panucci me grupin e plotë

Shqipëria ka vazhduar dhe pasditen e kësaj të mërkure përgatitjet për ndeshjen miqësore me Norvegjinë në program të hënën e 26 Marsit. Për herë të parë në stërvitje trajneri Panucci ka patur të gatshëm të gjithë lojtarët e grumbulluar...

Panucci: Kam fjetur pak, ja problemet që ka Shqipëria

“Bëmë eksperimente, kishim shumë lojtrarë të rinj. Nga tani deri në qershor do të shohim nëse ndonjë i ri do të mund të jetë pjesë e Kombëtares.” Këto ishin fjalët e para të Christian Panuccit në konferencën për shtyp,...

Duka flet per marredheniet e shtetit me FSHF-se dhe investimet e qeverise ne futboll

Në inagurimin e punimeve për ndërtimin e zyrave të reja të Federatës Shqiptare të Futbollit të cilat do të ndërtohen në ambientet e ish-kompleksit Dinamo përkrah kryeministrit Edi Rama ishte i pranishëm edhe presidenti i FSHF, Armand Duka i...

Mustedanagiç zbulon 23 të grumbulluarit e grup-moshës U-16

Nisi në qytetin e Durrësit, në kompleksin “Tropikal”, grumbullimi i radhës për Kombëtaren U-16 nën drejtimin e trajnerit Dzemal Mustedanagic. Kuqezinjtë e vegjël do të jenë bashkë deri ditën e premte, datë 9 mars. Mustedanagic ka grumbulluar plot 23 futbollistë...

Edhe FSHF konfirmon miqësoren me Jordaninë më 10 tetor

Pas mediave ndërkombëtsre dhe Federatës së Jordanisë, edhe Federata Shqiptare e Futbollit zyrtarizoi miqësoren e 10 tetorit në Elbasan Arena përballë përfaqësueses së vendit arab.Kjo do të jetë miqësorja e dytë për kuqezinjtë, gjatë periudhës kur skuadra e drejtuar...

Strakosha: Kundërshtari ishte më i organizuar, miqësoret janë për t’u përmirësuar

Thomas Strakosha fitoi duelin me Berishën sot, teksa luajti titullar ndaj nordikëve, por kuqezinjtë nuk ia dolën të marrin rezultat pozitiv. Norvegjia nuk është se ka shumë diferencë me ne në renditje, por sot na dominoi… Strakosha: Diferencat nuk ishin shumë të...

U-19, publikohet kalendari i ndeshjeve per ne turneun “Roma Caput Mundi”

Përfaqësuesja Shqiptare U-19 nën drejtimin e trajnerit Erion Bogdanit do të marrë pjesë sërish nga data 18-23 shkurt në turneun “Roma Caput Mundi”, turne të cilin e fitoi edicionin e kaluar. Takimet do të luhen në Fiuggi të Italisë,...

Balaj: I lumtur për rikthimin, gati të jap kontributin tim

Bekim Balaj rikthehet pas një periudhe të gjatë në kombëtare dhe referuar ndeshjeve të fundit të kontrollit nga ana e trajnerit Panucci, nuk mund të përjashtohet dhe një aktivim i tij nga minuta e parë. Nga salla e konferencave...

MOST COMMENTED

Kryeministri spanjoll nuk eshte dakord qe Neymar ti bashkohet Realit te...

Në kuadër të 50-vjetorit të saj e përditshmja spanjolle As ka intervistuar kryeministrin e vendit Mariano Rajoy, i cili është një tifoz i zjarrtë...

HOT NEWS