Home Kombetarja

Kombetarja

Ish trajneri i kuqezinjve komenton grupin ku ra Shqiperia dhe preferencen e tij per...

Me të Shqipëria shkoi në Europian, duke shkruar një faqe të artë të historisë. Gianni De Biasi nuk mund të mungonte dhe në ditën që hapet një kapitull i ri për kuqezintë në drejtimin e Panucit. Prezent në emisionin...

E papritur:Zbuloni nusen e Armando Sadikut

Më ne fund ylli i kombëtares,  Kuq e Zi, i ka dhënë fund beqarisë. Ceremonia e fejesës është kryer privatisht më 30 dhjetor mes dy familjeve. Lajmi është konfirmuar nga babai i Armandos, Durim Sadiku. E fejuara e Armando Sadikut quhet...

Gazetat prestigjoze i kushtojne vemendje ndeshjes se Shqiperise me Skocine

Shortimi i Shqipërisë me Skocinë në të njëjtin grup ka krijuar një jehonë të madhe deri në kufijtë veriorë të Europës, aty ku shtrihet një nga shtetet më të vjetra të kontinentit. Në Skoci, futbolli është sporti më popullor...

Futbollisti shqiptar,nje nder 100 lojtaret me te shtrenjte ne Europe

Elseid Hysaj, mbrojtesi i Napolit dhe i Kombetares ,është  shpallur si lojtari shqiptar më i shtrenjtë  ne Euope në radhitjen e bere publike nga qendra ndërkombëtare për studimet sportive “CBS Football Observatory”për vitin 2018. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare renditet në vendin e...

Panuci ne kerkim te talenteve te rinj

Trajneri i Kombetares Shqiptare Kristiano Panuci ne intervista te ndryshme ka deklaruar se nje nga objektivat e punes se tij  eshte dhe kerkimi i talenteve te rinj.Panuci eshte zotuar se do ti gjurmoje keta lojtare ne cdo kampionat qe...

Sadiku zbulon me ke skuader do te luaje

Nje nga lojtaret me te spikatur te Kombetares ,Armando Sadiku ka zbuluar me ane te nje postimi ne llogarine e tij ne Instagram se me ke skuader do te vazhdoje te debutoje.Sulmuesi kuqezi pas pushimeve te Vitit te Ri eshte vendosour ne...

Fino flet troc per Duken,Panucin dhe krijim e liges Kosove-Shqiperi

Në fund të emisionit në RTSH, ku ishte i ftuar mbrëmjen e sotme, Bashkim Fino u pyet për krijimin e kampionatit të përbashkët Shqipëri-Kosovë, mandej për trajnerin Christian Panuçi dhe për një debat të hapur televiziv me presidentin aktual,...

Talenti shqiptar fut ne “sherr” Kombetaret e Shqiperise dhe Kosoves

E thirrin Mesi. Është pjesë e Genk në Belgjikë dhe duhet të vendosë me kë do të luajë: për Kombin, apo për shtetin. Një zgjedhje e vështirë për Edon Zhegrovën, por gjithçka varet nga ajo që i kanë injektuar prindërit që në vegjëli....

Ky eshte lojtari i Kombetares qe nuk u pranua te luante me Kosoven

Një nga temat e diskutimit që presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka pasur dje në studion e “Rubrikës Sportive”, ku ishte i ftuar ka qenë ajo e marrëdhënieve me federatën e Kosovës dhe kalimin e lojtarëve nga njëra përfaqësuese...

Vazhdojne me ritme te shpejta punimet per ndertimin e “Arena Kombetare”

Arena Kombëtare ka nisur të marrë formë plotësisht. Punimet për ndërtimin e stadiumit me të ri në kryeqytet vijojnë me ritme te larta dhe synimi është të përfundojnë brenda afatit. Tribunat kryesore tashmë janë ngritur dhe punimet po vazhdojnë në...

MOST COMMENTED

Kolni arrin te mbijetoje ne Bundeslige, mposht Lepzigun

Në “Red Bull Arena” Konli surprizoi Leipzigun duke e mposhtur 1-2 . Takimi nisi mirë për “demat”, që gjetën golin e epërsisë në minutën...

HOT NEWS