Home Kombetarja

Kombetarja

Edhe FSHF konfirmon miqësoren me Jordaninë më 10 tetor

Pas mediave ndërkombëtsre dhe Federatës së Jordanisë, edhe Federata Shqiptare e Futbollit zyrtarizoi miqësoren e 10 tetorit në Elbasan Arena përballë përfaqësueses së vendit arab.Kjo do të jetë miqësorja e dytë për kuqezinjtë, gjatë periudhës kur skuadra e drejtuar...

Kombëtarja shqiptare miqësore me Jordaninë?

Shqipëria do të luajë me Jordaninë me 10 tetor. Miqësorja nuk është konfirmuar ende nga FSHF por po punohet për zyrtarizimin e saj, aq më tepër që kjo sfidë do të luhet 4 ditë përpara përballjes me Izraelin në...

Infantino pro Botërorit me 48 skuadra, rriten shanset për Shqipërinë

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka folur për herë të parë në lidhje me propozimin për të zhvilluar një Botëror me 48 skuadra, duke filluar që nga ai i Katarit, më 2022-shin. Ai ka thënë se i ka pëlqyer ideja...

Shqipëria, miqësore me Uellsin më 20 nëntor, Bale në “Elbasan Arena”

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë miqësore me Uellsin në datë 20 nëntor, në “Elbasan Arena”. Të dyja federatat përkatëse kanë gjetur akordin dhe kanë zyrtarizuar zhvillimin e këtij takimi në këtë datë. Kujtojmë që në periudhën shtator-dhjetor të...

Humbi 0-1 me Norvegjinë, por Shqipëria fiton 2 pozicione në FIFA

Duket paradoksale, por përllogaritjet nuk gabojnë. Shqipëria, edhe pse u mund 0-1 në miqësoren e muajit mars me Norvegjinë, ka fituar dy pozicione në renditjen e FIFA-s, duke u ngjitur nga vendi i 58-të në të 56-tin. Kuqezinjtë kanë...

Legjionarët/ Lenjani në formacionin e javës, lajme pozitive nga Italia

Situata për legjionarët tanë, vijon të jetë e njëjtë edhe pas kësaj fundjave, teksa nga Zvicra dhe Italia vijnë konfirmime pozitive sa i përket repartit të mbrojtjes. Kështu Ermir Lenjani ka përfunduar në formacionin e javës të së përditshmes...

Përgatitjet në Zvicër, Shqipëria miqësore me Kosovën?

Kombëtarja shqiptare do të grumbullohet në fund të muajit Maj në Zvicër, ku do të zhvillojë përgatitjet në kuadër të Ligës së Kombeve, që do të startojë në Shtator. Trajneri Panucci ishte i pari që zbuloi grumbullimin në shtetin helvet,...

Panucci: Kam fjetur pak, ja problemet që ka Shqipëria

“Bëmë eksperimente, kishim shumë lojtrarë të rinj. Nga tani deri në qershor do të shohim nëse ndonjë i ri do të mund të jetë pjesë e Kombëtares.” Këto ishin fjalët e para të Christian Panuccit në konferencën për shtyp,...

Lila: Pavarësisht humbjes, jemi në rrugën e mbarë. Grupi ka atmosferë mjaft të mirë

Andi Lila ishte futbollisti me më shumë takime me kombëtaren, nga 26 të grumbulluarit, ndërsa edhe sot mesfushori kavajas pati në dispozicion shumë minuta në pjesën e dytë, kur tentoi dy herë me goditje nga distance. Çfarë nuk shkoi në...

Strakosha: Kundërshtari ishte më i organizuar, miqësoret janë për t’u përmirësuar

Thomas Strakosha fitoi duelin me Berishën sot, teksa luajti titullar ndaj nordikëve, por kuqezinjtë nuk ia dolën të marrin rezultat pozitiv. Norvegjia nuk është se ka shumë diferencë me ne në renditje, por sot na dominoi… Strakosha: Diferencat nuk ishin shumë të...

MOST COMMENTED

Can: Treshja fantastike Salah-Mane-Firmino po bejne mrekullira

Lëvdatat për treshen e sulmit të Liverpoolit, Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino kanë vazhduar me Emre Canin, i cili është i fundit...

HOT NEWS