Home Kombetarja

Kombetarja

Cikalleshi tregon per suksesin qe ka ne kampionatin turk dhe raportin me Kombetaren

Dy gola në ndeshjen e parë të 2018-ës me Osmanlispor dhe fitore në Kupën e Turqisë përballë Beshiktashit. Start më të mirë nuk mund të kishte për Sokol Cikalleshin. Pasi u rikuperua plotësisht nga dëmtimi është rikthyer si protagonist...

Kombetarja Shqiptare ngjitet 2 vende me lart ne renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare fiton dy pozicione në klasifikimin e FIFA-s të këtij muaji.  Kuqezinjtë e Christian Panuccit, edhe pse nuk kanë zhvilluar ndeshje, kanë mundur të ngjiten në vendin e 60, me 533 pikë. Për sa i përket përfaqësueses së Kosovës, ajo...

U-20 ne pritje te zhvillimit te dy miqesoreve te tjera

Antalia nuk është destinacioni i preferuar vetëm i klubeve më të mëdha në vend, por edhe për grumbullimet e Kombëtareve të moshave. Duke shfrytëzuar kushtet e shkëlqyera atmosferike, por edhe sa i takon përgatitjeve, përfaqësuesja e 20-vjeçarëve e drejtuar...

Duka flet per marredheniet e shtetit me FSHF-se dhe investimet e qeverise ne futboll

Në inagurimin e punimeve për ndërtimin e zyrave të reja të Federatës Shqiptare të Futbollit të cilat do të ndërtohen në ambientet e ish-kompleksit Dinamo përkrah kryeministrit Edi Rama ishte i pranishëm edhe presidenti i FSHF, Armand Duka i...

Duka vlereson Finon si kandidat per President te FSHF-se

Në daljen e parë publike pas zyrtarizimit të rivalit të tij për kreun e FSHF-së, Armand Duka shmangu fushatën që do të kulmojë muajin tjetër duke vlerësuar Bashkim Finon për pozicionin e tij. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit që...

Fino flet troc per Duken,Panucin dhe krijim e liges Kosove-Shqiperi

Në fund të emisionit në RTSH, ku ishte i ftuar mbrëmjen e sotme, Bashkim Fino u pyet për krijimin e kampionatit të përbashkët Shqipëri-Kosovë, mandej për trajnerin Christian Panuçi dhe për një debat të hapur televiziv me presidentin aktual,...

E papritur:Zbuloni nusen e Armando Sadikut

Më ne fund ylli i kombëtares,  Kuq e Zi, i ka dhënë fund beqarisë. Ceremonia e fejesës është kryer privatisht më 30 dhjetor mes dy familjeve. Lajmi është konfirmuar nga babai i Armandos, Durim Sadiku. E fejuara e Armando Sadikut quhet...

Futbollisti shqiptar,nje nder 100 lojtaret me te shtrenjte ne Europe

Elseid Hysaj, mbrojtesi i Napolit dhe i Kombetares ,është  shpallur si lojtari shqiptar më i shtrenjtë  ne Euope në radhitjen e bere publike nga qendra ndërkombëtare për studimet sportive “CBS Football Observatory”për vitin 2018. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare renditet në vendin e...

Sadiku zbulon me ke skuader do te luaje

Nje nga lojtaret me te spikatur te Kombetares ,Armando Sadiku ka zbuluar me ane te nje postimi ne llogarine e tij ne Instagram se me ke skuader do te vazhdoje te debutoje.Sulmuesi kuqezi pas pushimeve te Vitit te Ri eshte vendosour ne...

Panuci ne kerkim te talenteve te rinj

Trajneri i Kombetares Shqiptare Kristiano Panuci ne intervista te ndryshme ka deklaruar se nje nga objektivat e punes se tij  eshte dhe kerkimi i talenteve te rinj.Panuci eshte zotuar se do ti gjurmoje keta lojtare ne cdo kampionat qe...

MOST COMMENTED

Dembele perseri i demtuar,do te mungoje dhe disa jave

Sezoni i parë te Barcelona i Ousmane Dembélé rrezikon të kthehet në një kalvar vuajtesh. Sulmuesi francez, i rikthyer më në fund në fushën...

HOT NEWS