Friday, December 15th, 2017

Kampionati Italian

Pogba: Dua të bëhem më i mirë se Pele e Maradona

Falë magjive të tij Paul Pogba udhëhoqi, Juventusin drejt fitimit të një tjetër titulli kampion në Itali, i 5-ti radhazi për skuadrën bardhezi. Vlera e tij ...

More Kampionati Italian News

Lippi apo Pellegrini, Berlusconi i do të dy!

Corriere Dello Sport palajmëronte në titullin kryesor të kësaj të enjteje se trajneri i ardhshëm i Milanit, do të jetë Marcelo ...

Zyrtare: Marchisio nuk luan në ‘Euro 2016’

Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, e ka dëmtuar ligamentin e përparmë krucial të gjurit të majtë, ashtu që do të mungojë ...

Juventusi, 90 mln Euro Realit për Moratan, Danilon dhe Isco

Pas arritjes së marrëveshjes me Allegrin për zgjatjen e kontratës deri në vitin 2018, drejtuesit e Juventusit janë përqëndruar në merkato, ...

Juventusi mendon për Gotzen ?

Mario Gotze është lojtari i parë që pritet të largohet nga Bayerni në fund të stinorit. Mesfushori gjerman nuk ka pasur hapësira ...

Napoli interesohet për Rashicën

Pas spekulimeve të muajit Shkurt, Corriere dello Sport konfirmon interesimin e Napolit për talentin shqiptar, Milot Rashica. 20-vjeçari po shkëlqen te ...

Berisha largohet nga Lazio.

Etrit Berisha mund të largohet nga Lazio në fund të këtij sezoni. Corriere Dello Sport bën një analizë të situatës që ...

Candreva pritet të shkojë te Interi

Antonio Candreva thuhet se ka vendosur që ta braktisë Lazion në fund të sezonit, ndërsa Interi është destinacioni i tij më ...

Juve-Allegri, kontrata e re deri më 2018-ën

Massimiliano Allegri do të jetë trajneri i Juventusit të paktën deri në vitin 2018. Pavarësisht eliminimit dramatik nga Bayerni i Mynihut ...

Juventusi në “alarm” për Pogba e Dybala

Sipas El Mundo Deportivos janë të shumtë futbollistët e talentuar që kërkojnë të luajnë përkrah Messit dhe mes tyre bëjnë pjesë ...

 More »

Reklame

Lajmesport TV

Game Answers sites

Archives