Sunday, December 17th, 2017

Kampionati Anglez

Leicester, Ranierit i ofrohet kontratë e re

Claudio Ranieri nuk largohet nga Leicesteri. Kampionët e Anglisë nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga trajneri i tyre Claudio Ranieri dhe do të bëjnë të ...

More Kampionati Anglez News

Leicester City ndryshon futbollin përgjithmonë

132 vite pritje për të qenë dëshmitarë të një momenti historik. Qyteti i Leicester po jeton një ëndërr falë mrekullisë që ...

Nainggolan te Chelsea për 36 milionë Euro

Në Angli janë të sigurtë, Radja Nainggolan sezonin e ardhshëm do të jetë një futbollist i Chelsea-it. Lajmi publikohet nga gazeta ...

Gjigantët evropian pas Kane

Ndoshta do të përballen në finalen e Ligës së Kampionëve dhe ka gjasa të mëdha t’ia dalin mbanë në gjysmëfinale, por ...

Yaya Toure do të largohet nga Manchester City.

Mesfushori afrikan nuk do të presë më drejtuesit e skuadrës për një ofertë rinovimi. Ka qenë menaxheri i lojtarit që ka konfirmuar ...

Eden Hazard duhet të largohet nga Chelsea !

Trajneri i ardhshëm i “Bluve” te Londrës, Antonio Conte dëshiron ta ndërtojë ekipin më lojtarët që identifikohen plotësisht me klubin nga ...

Zyrtare: Antonio Conte në stolin e Chelsea

Antonio Conte zyrtarisht i Chelseat. Trajneri i Kombëtares së Italisë do të marrë drejtimin e skuadrës londineze në fund të Euro ...

Anglezët në ‘luftë’ për Ter Stegen

Manchester City është futur në garë dhe dëshiron ta mposht Liverpoolin në garë për portierin e Barcelonës, Marc-Andre Ter Stegen. The Daily ...

Walcott kërkon largimin nga Arsenali

Theo Walcott po bënë gati valixhet për t’u larguar nga Arsenali në fund të këtij sezoni. Sipas asaj që raportojnë mediat ...

Wenger: Premier Liga është Ligë e Kampionëve për anglezët

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se Premier Liga është bërë Ligë e Kampionëve për ekipet angleze. Arsenali u eliminua nga Liga ...

 More »

Reklame

Lajmesport TV

Game Answers sites

Archives