Home Bota Europa League

Europa League

Çerekfinalet e Europa League, Arsenal-CSKA dhe Lacio-Salzburg

Në Nion të Zvicrës është hedhur me një orë distancë nga shorti i Championsit, edhe ai i Europa League. Goglat e përzgjedhura nga Eric Abidal kanë caktuar këto çifte:   Leipzig – Marseille Arsenal – CSKA e Moskës Atletico Madrid – Sporting Lisbonë Lacio –...

Arsenali nxjerr jashtë Europës Milanin, merr fund ëndrra e Lyon, eliminohet Dortmundi

Milani nuk arriti dot të bënte të pamundurën të mundur. Kuqezinjtë edhe pse krijuan iluzionin se mund të përmbysnin humbjen 2-0 të ndeshjes së parë, u mposhtën me rezultatin 3-1 nga Arsenali edhe në sfidën e kthimit të zhvilluar...

Battaglia nderon Sportingun, Plzen eliminohet në shtesë

Sportingu i Lisbonës u bë skuadra e 5-të që siguroi një biletë për në fazën çerekfinale të Europa League. Mes vuajtjesh të shumta skuadra portugeze ja doli të eliminonte pas kohës shtesë, çekët e Viktoria Plzen të cilët ishin...

Buzëqesh Lazio, në çerekfinale edhe Marseille e Leipzig

Një mesfushor dhe një mbrojtës i japin kualifikimin Lazios. Bardhekaltrit avancuan në fazën çerekfinale të Europa League pasi triumfuan 0-2 në stadiumin Olimpyskiy të Kievit përballë Dinamos vendase. Meritat shkojnë të gjitha brazilianin Lucas Leiva dhe holandezin Stefan De...

Atletico Madrid e papërmbajtshme, 5 gola Lokomotivës për të kapur çerekfinalet

Atletico e Madridit konfirmohet si pretendentja kryesore për të triumfuar në këtë edicion të Europa League. Los Colchoneros edhe pse ishin pothuajse të kualifikuar treguan një provë force edhe në sfidën e kthimit përballë Lokomotivës së Moskës duke u...

Atletico për formalitet me Lokomotivën, Borussia kërkon përmbysjen me Salzburgun

E enjtja në Europa League pritet të jetë e luftuar pasi disa prej çifteve i kanë llogaritë e hapura. Atletico e Madridit udhëton drejt Moskës me avantazhin e pastër 3-0 të ndeshjes së parë dhe 90- minutëshi në kryeqytetin...

Milani me “Mission Impossible” në “Emirates”, Arsenali luan sezonin

16 skuadrat e mbetura luajnë aktin e dytë të ndeshjeve të fazës së 1/8 në Europa League, prej nga ku do të dalin përfundimisht edhe tetë ekipet që do të marrin pjesë në shortin e mëtejshëm, që do të...

Strakosha nuk mjafton për Lazion, Marseille e Sporting bëjnë detyrën

Lacio barazoi 2-2 ndaj Dinamos së Kievit në një ndeshje ku portieri shqiptar Tomas Strakosha ishte vendimtar me pritjet e tij. Italianët shënuan dy herë me Immobile dhe Anderson por nuk morën dot epërsinë dhe në Ukrainë tashmë do...

Arsenali blindon “San Siron” në ndeshjen e parë të Europa League kundër Milanit

Vetëm grinta dhe agresiviteti të kërkuara nga trajneri Gattuso nuk mjaftuan që Milani, të paktën të shmangte humbjen në shtëpi ndaj Arsenalit. Dy skuadrat, që nuk ndodhen në epokën e tyre më të artë, shorti i vendosi përballë në Ligën...

Faza 1/8 troket me përballje interesante, bie në sy sfida Milan-Arsenal

Europa League rikthehet sot me takimet e para të fazës së 1/8-ave, me 8 takime, të ndara në dy fasha oraresh dhe që do të transmetohen të gjitha live në ekranin e Supersport. Kështu në orën 19:00 vëmendja do të...

MOST COMMENTED

Ze Maria: U penalizuam nga mungesat e lojtareve

Trajneri i Tiranës, Ze Maria ka komentuar ndeshjen e humbur ndaj Kukësit në “Zeqir Ymeri” për mikrofonin e “SuperSport”. Më shumë se sa meritë...

HOT NEWS