Home Bota Champions League

Champions League

Çerekfinalet e Champions League: Juve-Real dhe Roma-Barça

Shorti nuk ishte me shumë fat për skuadrat italiane të mbetura në Champions League, madje shkoi më keq sesa parashikimi. Nga duart e një legjende, si ukrainasi Andriy Shevchenko, vazot e Nionit ripërsërisin finalen e Kardifit, me Juventusin që ka...

Messi heroi i mbrëmjes, dërgon Barçën në çerekfinalen e Champions League

Ndeshja e parë mes Chelseat dhe Barcelonës në Angli kishte përfunduar me rezultat 1-1 dhe kualifikimi në çerekfinale varej nga Camp Nou. Ndeshjen e dytë e kishte marrë shumë seriozisht Barça, e cila e ndihmuar nga publiku vendas shkeli Blutë. Lionel...

Bayerni në çerekfinale, Besiktasi mposhtet sërish

Misioni realizohet me sukses. Bayern Munich edhe pse ishte me një këmbë në çerekfinalet e Champions League pas fitores 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Besiktasit, bëri detyrën edhe në sfidën e kthimit të zhvilluar në Stamboll duke zyrtarizuar...

Montella eliminon Mourinhon, Roma në çerekfinale

Vincenzo Montella eliminon Jose Mourinhon. Në teatrin e ëndrrave, Sevilla u kthye në makthin e Manchester United. Skuadra andaluziane realizoi suprizën e madhe në fazën e 1/8 të Uefa Champions League duke eliminuar nga ky kompeticion gjigandët anglezë të...

City kualifikohet në fazën çerekfinale te Champions League

Manchester City e ka konfirmuar pjesëmarrjen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke e eliminuar Baselin, edhe pse pësoi humbje prej 2-1 nga skuadra zvicerane. Skuadra e Pep Guardiolas fitoi me rezultat 4-0 në ndeshjen si mysafir, ndërsa pas sfidës...

Higuain dhe Dybala dërgojne jashtë Europës Tottenhamin

  Juventus ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Italianët arritën të triumfojnë si mysafirë të skuadrës së Tottenham Hotspur me rezultat 2-1, e cila ishte e mjaftueshme për të shkuar më tutje në garën më prestigjioze evropiane...

Tottenham – Juventus, sot “Zonja e Vjetër” shikon mundësinë e nje fitoreje të parë...

Juventusi skuadra finaliste e edicionit të kaluar viziton për herë të parë në histori Wembley-n, teksa do të përballet me Tottenham Hotspur në takimin e kthimit të fazës së 1/8 në Champions League. “Bardhezinjtë” paraqiten në kryeqytetin britanik pas...

PSG 1-2 Real Madrid, Ronaldo dhe Casmiro ndëshkojnë me dy gola 10 lojtarët e...

Real Madridi është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores prej 2-1 si mysafir i Paris Saint-Germainit në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Los Blancos fituan me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë...

Liverpool kualifikohet në cerekfinalet e Champions pa djersitur shumë

Ndaj Portos nuk shkuan më shumë sesa një barazim pa gola në “Anfield Road”, por kjo nuk përbën aspak problem për Liverpoolin, që pret edhe zyrtarisht biletën për në çerekfinalet e kompeticionit më prestigjioz për klube në Europë, Champions...

Këto janë cmimet stratosferike të biletave të PSG-Real Madrid

Interesi që ngjall ndeshja e së martës mes PSG dhe Real Madrid duket në shitjen e biletave, të cilat kanë kapur çmime stratosferike. Sipas mediave franceze, për të qenë i pranishëm në “Parkun e Princave” njerëzit kanë paguar deri në...

MOST COMMENTED

Aubameyang do te luaje me Arsenalin te marten kunder Swansea-t

Drejtuesit e Arsenalin shpresojnë që transferimi i Pierre-Emerick Aubameyang nga Dortmudi të ndodhë brenda pak ditësh dhe sulmuesi nga Gaboni të aktkvizohet që në...

HOT NEWS