Sunday, December 17th, 2017

Formula 1

Formula 1 do t’i largojë vajzat e pistës

Tradita e vajzave bukuroshe të cilat shoqërojnë pilotët e Formula 1 në pistën e garave nuk do të vazhdojë. Në kampionatin më të famshëm të garave me ...

More Formula 1 News

F1, kthehen rregullat e reja në provat zyrtare

Të gjithë bashkë për kthimin e sistemit të vjetër të garave kualifikuese. 11 skuadrat pjesëmarrëse në Botërorin e Formula 1, kanë ...

Hamilton dhe Vettel nuk i zëne besë njëri-tjetrit

Të gjithë janë gati për të shkelur gazin. Këtë fundjavë në Australi do të marrë start kampionati Botëror i Formula 1, ...

Formula 1, Mercedes si peshkaqen

Mercedes zbuloi turirin e makinës W07 të Lewis Hamilton dhe Nico Rosberg, në prag të sezonit të ri të Formula 1. ...

Formula 1 më spektakolare në 2017, ndryshojnë rregullat

Sezoni 2017 do të hapë një kapitull të ri në botën e Formula 1 me makina më ekstreme dhe të shpejta. ...

Ferrari ndryshon ngjyrë, Mercedes e “konkurron”

Duel në distancë edhe kur makinat nuk zbresin në pistë. Mercedes dhe Ferrari ndezin motorët për një tjetër sezon spektakolar. Kampionët gjermanë ...

Prezantohet modeli i ri i Red Bull-it për 2016-ën

Red Bull prezantoi gjatë një eventi special në Londër modelin e ri të njëvendëshes, që do të garojë gjatë këtij viti ...

Ferrari, Marchionne sulmon Montezemolon

Sezoni i shpërthimit të Ferrarit. 2016 parashikohet si viti i duhur që skuadra italiane të rikthehet te sukseset në Formula 1, ...

Montezemolo shuan optimizmin për Schumacher

Që nga ai fund dhjetori i 2013 kur pësoi aksidentin ndërsa bënte ski në Alpet Franceze gjendja shëndetësore e Michael Schumacher ...

Formula 1, Renault prezanton makinën e sezonit 2016

“Ja ku po vijmë”. Ky është sllogani i zgjedhur nga Renault për të prezantuar makinën e re të Formula 1 për ...

 More »

Reklame

Lajmesport TV

Game Answers sites

Archives