Seria A

Përmbysje ‘e çmendur’, Napoli mban gjallë shpresat për titull

Napoli është rikthyer te fitorja në Serinë A, teksa ka mposhtur Chievon me rezultatin 2-1, në një takim të ‘çmendur’ për nga mënyra se si rrodhën ngjarjet. Skuadra e Sarrit shpërdoroi jashtëzakonisht shumë raste në pjesën e parë, teksa...

Torino mposht pas 24 vitesh në shtëpi Interin, vendos Ljajic

Torino i jep një goditje të rëndë Interin 7 javë para fundit të sezonit. Skuadra “granata” fitoi 1-0 me gol të ish-it zikaltër Adem Ljajic, duke siguruar fitoren e tretë radhazi në kampionat. Vlen të përmendet fakti që Torino...

E diela futbollistike, Napoli në presion para Chievos, Milani pret Sassuolon

Pas fitores 4-2 të Juventusit në Campania ndaj Beneventos e gjithë vëmendja përsa i përket rivalitetit për titull në Serinë A përqendrohet vetvetiu në takimin Napoli – Chievo. Në rrethana të tjera kjo ndeshje do të konsiderohej si tepër...

Fiorentina “bën ligjin” në “Olimpico” me Romën, shënojnë Benassi dhe Simeone

Humbje e papritur e Romës 0-2 në “Olimpico” me Fiorentinën. Verdhekuqtë, të dërrmuar në mesjavë nga Barcelona në Champions, u befasuan që në minutën e 7-të nga goli i Benassit, që u shërbye brenda zonës nga Saponara. Të rënë moralisht...

Tregolësh i Dybalas, Juventusi mposht mes kontestimeve Beneventon

Juventusi zhvilloi një ndeshje me luhatje në fushën e Beneventos, megjithatë arriti të fitonte 2-4 mes polamikash për një 11-metërsh të fituar nga Higuain 15 minuta para përfundimti të kohës së rregullt, kur rezultati ishte mbërthyer në shifrat 2-2....

Roma pret Fiorentinën e rilindur, Juvja përballë vendit të fundit

Seria A vjen sot me 4 nga takimet e javës së 31-të, ku Roma po përgatitet për të pritur Fiorentinën. Verdhekuqtë vinë në këtë duel pas humbjes në mesjavë në Ligën e Kampionëve, përballë Barcelonës. Pothuajse i eliminuar, ekipi...

Nuk u përshtat te Barça, Andre Gomes drejt Serisë A

Mesfushori Andre Gomes pritet të largohet gjatë verës nga skuadra e Barcelonës. Portugezi duket se asnjëherë nuk ka arritur të përshtatet me stilin e lojës së katalanëve dhe për këtë arsye drejtuesit kanë menduar për një largim të tij....

Milan – Inter, derbi edhe i koreografive

Inter citon Vasco Rossin, Milani epokën e piratëve. Koreografitë në tribunat e ultrasve të të dyja skuadrave ishin spektakolare në derbin e Modonninas. Në atë të Jugut, ku ishin akomoduar mbështetësit kuqezi, u shfaq një banderolë gjigante me ngjyrat...

Gattuso: Interi shumë i fortë, shtrëngoj fort barazimin

I kënaqur dhe realist është shfaqur Gattuso pas takimit me Interin, ku skuadra e tij mori një pikë me mjaft vlerë. Skuadra u vendos mirë, por vuajti cilësinë e Interit… Gattuso: Është e vërtetë që zikaltrit ishin më mirë se ne në...

Spalletti: Tani po, kam një skuadër të fortë

Ndonëse derbi përfundoi në barazim pa gola dhe Icardi ishte ‘humbësi’ i madh, me dy raste të shpërdoruara me portën e boshatisur, Luciano Spalletti e sheh sërish gotën gjysmë plot. Tekniku zikaltër vlerësoi paraqitjen e skuadrës, duke lënë në...

MOST COMMENTED

Lushnja “kashfatë” e lehtë, Luftëtari ëndërron Europën

Luftëtari i edicionit të shkuar, pavarësisht se ishte argëtues dhe bëri për vete shumë të apasionuar pas futbollit, në fund ndodhej në luftë të...

HOT NEWS